• In English
 • Вугільна галузь має перспективи вийти на повну рентабельність, - Ігор Насалик

  Міністр енергетики та вугільної промисловості Ігор Насалик зустрівся з представниками ДП «Селидіввугілля». У зустрічі взяли участь також народний депутат Вікторія Войціцька, голови профспілок гірників. Під час зустрічі обговорили шляхи виходу з кризової ситуації та можливостей щодо розвитку ДП «Селидіввугілля».

  Міністр поінформував про заходи, які здійснило Міненерговугілля  спільно з Мінфіном  та Мінекономрозвитку, за підтримки народних депутатів, з метою забезпечення державної підтримки шахт та підвищення ефективності роботи вугільної галузі. Зокрема, він нагадав, що останні декілька  засідань колегії Міненерговугілля було присвячено саме питанню роботи вугледобувної галузі. Міненерговугілля за підсумками рішень колегій забезпечило: підвищення ціни на вугілля, яке постачається для теплової генерації, майже удвічі – до 2425 грн; здійснення реалізації вугільної продукції в повному обсязі; вчасні розрахунки ДП «Держвуглепостач» за відвантажену продукцію для виплати заробітної плати гірникам.

  Зокрема, ДП «Селидіввугілля» отримало у 2017 році державної підтримки 466,6 млн гривень,  не враховуючи 90,8 млн у січні 2018 року.

  «Міненерговугілля погодило всі програми, пов’язані з розвитком шахт. Я не бачу в перспективі жодної збиткової шахти, якщо ці програми будуть впроваджені», - наголосив Міністр. Він також звернув увагу на необхідність введення нових лав та модернізації і технічного переоснащення шахт. «Нам вдалося минулого року за рахунок кредиту в сумі 300 млн грн запустити 9 лав, що дало змогу додатково отримати для держави 1,5 млн тонн вугілля», - наголосив Ігор Насалик. Водночас  1 млрд грн кредитних коштів під державні гарантії, які були передбачені в бюджеті минулого року для модернізації та технічного переоснащення шахт, Міненерговугілля не отримало.

  Міністр наголосив, що завдяки зусиллям Міненерговугілля у Державному бюджеті на 2018 рік передбачено 1,3 млрд грн, з яких 400 млн для виконання заходів з модернізації та технічного переоснащення шахт.  «Технічне переоснащення  - це також і заходи з безпеки роботи  гірників, що не менш важливо», - підкреслив Ігор Насалик.

  Він закликав профспілки до контролю за проведенням тендерів, щоб забезпечити прозорість використання коштів.

  Водночас Міністр звернув увагу на недоліки в роботі вугільних підприємств, серед яких завищення цін під час проведення тендерів.

  Ігор Насалик також зазначив, що ДП «Львівугілля» за рахунок вжитих керівництвом шахт   заходів вдалося вийти практично на беззбиткову роботу, крім того, львівські шахтарі отримали суттєве підвищення заробітної плати.

  Міністр повідомив про готовність приїхати на ДП «Селидіввугілля», щоб на місці розібратися в ситуації, виявити недоліки та налагодити роботу. За його словами, підприємство має всі можливості для ефективного господарювання.