• In English
 • У Києві відбувся Транспортний діалог високого рівня Україна-ЄС
  Міністерство інфраструктури України, опубліковано 20 лютого 2018 року о 19:51

  Сьогодні у Києві відбувся перший Транспортний Діалог високого рівня Україна-ЄС між Міністром інфраструктури України Володимиром Омеляном та Генеральним директором з питань мобільності та транспорту Європейської Комісії Хенріком Хололеєм.

  З метою зміцнення двостороннього співробітництва та сприяння покращенню взаєморозуміння і обміну досвідом були ретельно обговорені питання співробітництва у сфері транспорту. Обидві сторони погодилися прискорити проведення реформ в Україні в рамках Угоди про асоціацію та якнайшвидше прийняти Національну транспортну стратегію 2030 та деякі ключові рамкові закони.

  Міністр інфраструктури України Володимир Омелян зазначив: «Наша мета – дати Україні нову якість інфраструктури та відновити Україну. Хотів би відзначити постійну підтримку ЄС, як технічну, так і фінансову, з метою реформування транспортного сектору України та імплементації законодавства ЄС до національного законодавства України. Ми прагнемо до формування єдиної транспортної стратегії України разом з ЄС і сподіваємося на продовження конструктивного діалогу. Ми вносимо реальні зміни в реформування України разом з ЄС».

  Хенрік Хололей відзначив: «Ми прагнемо покращити транспортний зв'язок між ЄС та Україною з метою забезпечення розвитку торгівлі, інвестицій, збільшення робочих місць та збалансованого економічного зростання. На сьогодні цей перший діалог є важливим кроком на шляху до досягнення цих цілей і поглиблення транспортних відносин між ЄС та Україною. Ми з нетерпінням чекаємо на наступний діалог, коли ми зможемо рухатися вперед у реалізації Національної транспортної стратегії України».

  Двостороннє обговорення охопило широке коло тем, з'явилася спільна думка щодо важливості розвитку цифрових інфраструктур та інтелектуальних транспортних систем, підвищення безпеки дорожнього руху та зосередження уваги на екологічній стійкості транспортного сектору в майбутньому без шкоди для безпеки. Зважаючи на збільшення попиту, особливо було підкреслено важливість підписання Угоди про спільний авіаційний простір між Україною та Європейським Союзом, а також підвищення безпеки авіації, зокрема питання нагляду за авіаперевізниками, зареєстрованими в Україні.

  Обидві сторони привітали підписання в листопаді 2017 року документа «Взаєморозуміння високого рівня між Україною і ЄС про поширення індикативних карт Європейської транспортної мережі TEN-T на Україну». З огляду на роль, яку відіграють внутрішні водні шляхи в Україні, сторони домовились про необхідність розглянути можливість включення внутрішніх водних шляхів України до TEN-T, а також про координацію зусиль щодо вирішення складних питань у цьому секторі. Обидві сторони привітали ініціативи Європейського інвестиційного банку (ЄІБ) щодо інвестицій в транспортну інфраструктуру, таких як Бескидський залізничний тунель. Такі інвестиції відчутно поліпшують транспортні зв’язки у суспільстві і сприяють діловій активності.

  У рамках зустрічі було наголошено на необхідності якнайшвидшого прийняття законопроектів, спрямованих на європейську інтеграцію в галузі транспорту для подальшого виконання зобов'язань України в рамках Угоди про асоціацію.

  Двосторонній діалог також показав важливість центру швидкого реагування на кіберінциденти. Обидві сторони дійшли згоди щодо необхідності зміцнення потенціалу української влади у сфері транспорту при Міністерстві інфраструктури України.