• In English
 • Вступне слово Прем’єр-міністра Володимира Гройсмана на засіданні Кабінету Міністрів України від 7 листопада 2018 року
  Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 07 листопада 2018 року о 16:23

  ГРОЙСМАН В.Б. – Вітаю всіх!

  Я зустрічався щойно з групою народних депутатів, і ми обговорювали питання створення важливого міністерства – Міністерства з питань ветеранів. Насправді поки в коаліції ще опрацьовуються питання узгодженої кандидатури на позицію міністра. Це ще займе, напевно, певний період часу.

  Але я думаю, що ні ветерани, ні проблеми ветеранів не можуть просто чекати. Тому я сьогодні запропонував такий варіант, який, на мій погляд, є достатньо якісним і зможе абсолютно чітко визначити підходи до вирішення проблем ветеранів, і взагалі щодо формування політики в цій надважливій сфері.

  Тому я розумію це. І найближчим, можливо, тижнем ми могли б запропонувати реформу самої Державної служби як центрального органу виконавчої влади, яка вже готова сьогодні цим питанням опікуватися, але поки що залишається без керівника, і її реформувати.

  Я запропонував сьогодні нашим ветеранам, щоб внесли узгоджену кандидатуру керівника такої служби. Якщо це буде представник з органів влади, ми зможемо його відразу перевести рішенням просто Уряду і розпочати системно працювати над вирішенням проблем і формуванням політики в цій сфері.

  В принципі, я думаю, що це одне з найшвидших рішень. І ще раз хотів би звернутися до всіх ветеранів  наших, сказати про те, що ми не байдужі до ваших проблем. І абсолютно чітко будемо знаходити ефективні механізми вирішення цих питань, які є актуальними.

  І можу вам сказати, що, як Прем'єр-міністр, я буду брати одну з найактивніших участей у тому, щоб знаходити правильні рішення і їх реалізовувати, звісно, в межах тих можливостей і повноважень, які є у Кабінету Міністрів України.

  Тому, я думаю, що ми навіть на наступному тижні могли б уже  розпочати прийняття перших необхідних рішень щодо реорганізації Державної служби з питань ветеранів для того, щоб створити потужну інституцію, в якій будуть зосереджені в тому числі і фінансові ресурси для формування політики в цій сфері і виконання політики в цій сфері.

  Окремо хотів би, колеги, сказати сьогодні й про питання, які ми сьогодні будемо розглядати. Я хотів би, щоб сьогодні про це сказав Міністр культури.

  У п`ятницю у нас є День працівників культури. Фактично надзвичайно важливої сфери нашого життя. Я глибоко переконаний в тому, і завжди стою на цій позиції дуже твердо, що без підтримки духовності, без розвитку національної культури у будь-якої держави немає майбутнього.

  У країни є духовність, є прекрасна культура, яка є фундаментальною основою нашого народу, нашої країни, нашої держави. В принципі,  коли культуру фінансують, як і багато інших соціальних сфер, за остаточним принципом – це абсолютно несправедливо. І завдання сьогодні – знайти розумний баланс між підтримкою культури і вирішенням, можливо, інших господарських речей. І я вважаю, що ми цей баланс знаходимо, хоча мені теж хотілось би зробити набагато більше. І ми не тільки підтримуємо сьогодні традиційні напрямки культури, а ми виходимо зовсім на новий пласт, новий шар – це креативні індустрії, які сьогодні вже дуже твердо розвиваються в Україні.

  Подивіться, скільки у нас талантів, скільки у нас сьогодні є різних проявів і ремесла, і сьогодні розвивається кіноіндустрія. Наш Уряд дав реальний поштовх підтримки українського кіно, але кіно, яке вже стає знаним в Європі, в світі, яке співпрацює з найкращими світовими виробниками у сфері кіно.

  Має розвиватися український театр, дизайн. Я радію сьогодні, що ми все більше і більше чуємо прекрасної української музики, українських співів, вже сучасних. Це все дає нашу ідентичність, і не помічати цього або не допомагати розвитку цього напрямку, просто, я вважаю, було б величезною несправедливістю по відношенню до України і українців.

  Тому сьогодні ми з вуст міністра почуємо про те, які є пріоритети, чим ми займаємося сьогодні і як ми будемо далі розвивати питання культури і підтримки культури.

  Більше того, це ж не просто розвиток окремих напрямків. Це цілі індустрії, які є складовими розвитку національної економіки. Креативні індустрії сьогодні формують достатньо серйозну питому вагу в розвинутих країнах внутрішньої валової продукції, і, в тому числі, вже сьогодні цей підйом відчувається і в Україні. Нам треба тільки допомагати.

  Якщо ми повернемося до питання кіно, кіно – це десятки і сотні тисяч людей, які працюють в цій індустрії, і, найголовніше, що Україна сьогодні вже стає конкурентною, в тому числі, через підтримку держави. Держава підтримує створення українського кіно.

  Також треба відзначити, що ми починаємо формувати серйозні можливості для розвитку акторського мистецтва в країні, режисери можуть знайти себе, сценаристи, всі ті, хто задіяний в етапі кіновиробництва. І ми на ці цілі надаємо до 1 млрд грн щороку. Можливо, хтось скаже, що це не на часі. Але я глибоко переконаний у тому, що неможливо, вирішуючи інші проблеми, забувати про нашу культуру і про самореалізацію.

  Тільки цьогоріч вже було 18 презентацій нових українських фільмів. По-моєму, 72 фільми знаходяться сьогодні у виробництві. Всього 78 фільмів вироблено вже на даний момент.

  І я вважаю, що цей напрямок є дуже важливим і має великий потенціал до розвитку. В тому числі, це впливає і на зайнятість людей, і на багато інших речей.

  Також хотів би сказати, що сьогодні ми приймемо низку важливих рішень. Наприклад, як перерозподіл коштів на забезпечення інсуліном хворих. Теж достатньо важка сфера. Але ми  наводимо в цій сфері порядок. Зрозуміло, що є певні свої проблеми, які потрібно вирішувати. І оперативне реагування на них є теж важливим.

  Також приймаємо рішення сьогодні про виділення 500 млн коштів на покриття збитків на виплату зарплати і покриття збитків українських шахт, які є в державній власності, що теж дозволить нам утримувати ситуацію щодо виплати заробітної плати.

  Але й там потрібно робити серйозні глибокі реформи, які сьогодні має запропонувати нам Міністерство енергетики та вугільної промисловості. І це є дуже важливо, щоб не допускати цих заборгованостей у державних шахтах, які працюють сьогодні абсолютно незалежно, по суті, виробляють свою продукцію, продають, але виробляють її дорожчою, навіть ніж приватні шахти сьогодні виробляють. І тому в них виникає різниця, яку ми маємо погашати.

  Тобто проблем у нас ще є достатньо. Але я глибоко переконаний  у тому, наше завдання – долати ці проблеми, йти вперед і робити Україну сильнішою. З кожним днем Україна має бути сильнішою. Хто б що не казав, але найголовніше – щоб це відчували українські громадяни. Це наш пріоритет.

  Шановні колеги, є пропозиція затвердити порядок денний.

  До речі, ще одна тема, яка сьогодні буде звучати з вуст Міністра юстиції Павла Петренка, – це питання про затвердження вимог у сфері електронних довірчих послуг.

  Це та електронна ідентифікація, яка дає можливість знову ж таки новій мобільності, розвитку нових послуг. І це теж сьогодні буде доповідати Міністр юстиції, який розповість про деталі цих рішень, які можуть бути використовувати в усіх сервісах українські громадяни.

  Будь ласка, якщо немає заперечень, колеги, сформовано порядок денний за вашими пропозиціями і пропозиціями урядових комітетів. Якщо немає заперечень, пропоную перейти до розгляду питань порядку денного. Немає? Щиро дякую.