• In English
 • Вступне слово Прем’єр-міністра Володимира Гройсмана на засіданні Кабінету Міністрів України від 22 травня 2019 року
  Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 22 травня 2019 року о 15:32

  ГРОЙСМАН В.Б. – Доброго дня! Перш за все хочу сказати про те, що цього понеділка я заявив і прийняв рішення про те, що подам у відставку. Сьогодні, в середу, свою заяву я подам до Верховної Ради.

  Хочу сказати, що ці три роки роботи в надзвичайно непростий період для нашої держави були непростими для кожного громадянина і непростими для мене, думаю, як і для членів Уряду, тому що вирішувати проблеми доводилося достатньо складні, можливо, навіть безпрецедентні, але ми завжди намагалися знаходити правильні рішення для того, щоб вони допомагали зменшувати кількість проблем, а не нарощувати їх для української держави.

  Вважаю, що одне з головних завдань, з яким ми впоралися, – ми змінили тренд від зниження та руйнації до закладання основ зростання національної економіки. Ми почали рухатися у провадженні якісних змін, які ще сьогодні не є завершеними, і це є очевидним, бо три роки – це, напевно, недостатній час для того, щоб вирішувати ті проблеми, які створювалися десятиріччями.

  Але на сьогодні я можу сказати, що ми маємо достатньо серйозну макрофінансову стабільність, економіка зростає, вона повинна зростати більше, і це є можливим. Валютні резерви України досягли семирічного максимуму і сьогодні дорівнюють 20 млрд доларів.

  Нам вдалося змінити і втричі збільшити мінімальну зарплату, вдвічі – середню зарплату по країні спільно з реальним сектором економіки.

  Але я хочу наголосити, що це тільки початок, і ми точно маємо план, яким чином цього досягти.

  Разом з тим думаю, що тоді, коли виступав Президент у Парламенті і звернувся до Уряду з тим, щоб Уряд подав у відставку, напевно, він засвідчив те, що він та його команда мають свій план на те, щоб у майбутньому реагувати на ті виклики, які нікуди не поділися. Ми маємо серйозний державний борг, який створений не нами, але нам вдалося його знизити з 80% валового продукту до 60%.

  Ми маємо ряд інших загроз і в безпековому секторі, і в питаннях відновлення нашої територіальної цілісності, енергетична безпека нас сьогодні турбує. Я думаю, що це всі ті завдання, які стоять на порядку денному. Я хочу наголосити, що я був завжди готовий брати на себе відповідальність і давати якісний результат.

  Але за посаду я не тримаюсь і тому вчинив той крок, який вважав за необхідне, і це для мене було абсолютно нормальним природним рішенням.

  Хочу також підкреслити, що і я, і Уряд будемо робити все залежне для того, щоб забезпечити стабільність. Але наголошую на тому, що де б я сьогодні не був, для мене Україна – це не просто місце на карті. Це велика прекрасна 45-мільйонна країна, в якій ми почали наводити порядок. І я абсолютний реаліст, я знаю, що ще дуже багато проблем, ще дуже багато завдань. Але ці завдання потрібно вирішувати абсолютно чіткими зрозумілими кроками, прийняттям рішень і вирішенням тих проблем, які накопичувалися десятиріччями.

  У мене є своє бачення майбутнього України. Я вірю в те, що робив досі, і все буду робити, де б я не був, для того, щоб боротися за успіх українців і успіх України. Це те, що я хотів сказати на початку.

  А тепер я би хотів закликати міністрів перейти до розгляду питань порядку денного засідання Уряду. Дякую.