• In English
 • Вступне слово Прем’єр-міністра Володимира Гройсмана на засіданні Кабінету Міністрів України від 20 грудня 2017 року
  Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 20 грудня 2017 року о 17:30

  ГРОЙСМАН В.Б. – Я хочу всіх привітати з новорічними святами, з Миколаєм! Зараз ми якраз розпочинаємо ці свята.

  Як завжди, ці дні особливі для всіх нас. Ми завжди хочемо і прагнемо тепла, сподіваємося на зміни, і я глибоко переконаний в тому, що, якщо ми віримо і докладаємо зусиль, позитивні зміни в нашому житті обов’язково будуть присутні.

  Зрозуміло, що нам потрібно багато для цього зробити. Я глибоко переконаний в тому, що у нас є абсолютно всі можливості в кожному куточку України зробити так, щоб ми по-справжньому були успішними, щоб люди жили в благополуччі, в достатку. Нам ще багато треба зробити, але я глибоко переконаний в тому, що ми на правильному шляху.

  Я думаю, що ще зарано підбивати підсумки 2017 року, але і завершення року теж потребує від кожного з нас максимальної концентрації та відповідальності. Я би хотів сьогодні закликати всіх міністрів і тих, хто працює у владі на місцях, чітко, виважено проаналізувати, подивитися, де потрібно, можливо, втручання, щоб якісно завершити рік, щоб люди мали зарплати, щоб усе було нормально. І це відповідальність сьогодні і міністрів, і представників влади на місцях.

  Також хотів би сказати про те, що кілька днів вирує негода в Україні. Знаєте, коли є складні погодні умови, у нас завжди виникають певні проблеми: затори на дорогах, можливо, якісь проблеми з енергопостачанням. Це все зрозуміло. Але що важливо? Важливо, наскільки всі, хто мають обов’язок навести лад, адекватно реагують чи просто споглядають, як відбуваються затори або інші проблеми, або швидко реагують, мобілізують всі свої зусилля і все роблять для того, щоб ситуацію дуже швидко приборкати.

  І знаєте, я бачу і по сьогодні, що є багато людей, які дуже відповідально ставляться до своїх повноважень, до своєї роботи: розчищають, відновлюють, працюють. А є й ті, можливо, хто абсолютно безвідповідально, байдуже ставиться до своїх обов'язків. І такі випадки є.

  В цілому можу сказати, що в ряді випадків ми бачимо, що непогано впоралися з викликами, а є й випадки, де ми бачимо, що є певні проблеми.

  Тому я ще раз хотів би закликати, щоб усі, хто на місцях: Укравтодор і облавтодори, Державна служба з надзвичайних ситуацій, Нацполіція, обласні державні адміністрації – швидко реагували на виклики. У вас все для цього сьогодні є. Єдине, що треба – відповідальність і небайдужість. Вважайте, що на тих заторах на дорогах знаходитеся або ви, або ваші рідні й близькі. Коли у людей немає електричної енергії, тому що відбулося якесь стихійне лихо, думайте про те, що це ваші рідні й близькі. Їм треба тепло, світло, і вам треба швидко відновити постачання.

  Я наголошую на тому, що буду абсолютно вимогливим, в тому числі до влади на місцях. Безвідповідальності, байдужості я терпіти не збираюся. Тим більше, люди не мають від цього страждати.

  Тому я всіх ще раз закликаю максимально ефективно виконувати свої обов'язки.

  Зараз по Білій Церкві, там, де відбуваються затори, направлено керівництво в тому числі ДСНС, Нацполіції. Всі працюють над тим, щоб максимально швидко розчистити дороги, прибрати транспорт, який заблокував рух по цих магістралях. І фактично кожну годину мене сьогодні інформують про те, що відбувається. Вся техніка мобілізована. Потрібен певний час, але всі зараз там працюють, і керівництво вилетіло за наказом Міністра внутрішніх справ до цього місця для того, щоб розуміти реальний стан справ і визначитися, з чим потрібно допомогти. Тобто зараз роботи там теж ведуться.

  Сьогодні ми розглянемо ряд важливих питань, у тому числі й розвиток Української залізниці. Як ми вже переконалися, питання інфраструктури має важливе значення, в тому числі для розвитку національної економіки.

  В 2017 році через ряд бюрократичних блокувань нам не вдалося зробити проривний крок щодо модернізації інфраструктури. Тому сьогодні керівник "Укрзалізниці" представить нам план 2018 року щодо модернізації та оновлення інфраструктури Української залізниці, яка може дати нам, як оцінюють експерти, приблизно плюс 1% зростання ВВП. Це означає, що інфраструктура має бути готова до переміщення товарів, до підтримки українського експорту. Це все буде впливати на збільшення обсягів виробництва продукції, як наслідок, в тому числі й збільшення робочих місць.

  Тому дуже важливо сьогодні, щоб ми затвердили план дій, і цей план дій в тому числі був відзначений у фінансовому плані "Укрзалізниці" на 2018 рік. Ряд важливих завдань, в тому числі покращення сполучення зі сходом країни, модернізація переходу Комиш-Зоря – Волноваха, про який ми говоримо як пріоритетний інфраструктурний проект на наступний рік.

  Тому все це буде потребувати серйозного підходу. Я б хотів, щоб сьогодні з першого дня ми, в тому числі, захистились від недобросовісних спроб зупинити тендерні процедури, як це було в 2017 році. У 2018 році це допустити неможливо. Ми маємо оновити, ми планували 10 тис. вагонів побудувати. Через те, що нам постійно блокували тендери, ми не змогли цього зробити. А від цього страждає економіка, виробники, страждає український експорт, надходження виручки в країну і т.д. Це є неприпустимо, тому наше завдання сьогодні дуже серйозно у 2018 році цю ситуацію врегулювати.

  Окремо хочу підкреслити, що коли ми говоримо про підтримку інновацій в нашій країні, в тому числі розвиток інвестицій, то маємо розуміти, що нам потрібне сучасне законодавство, яке захистить інтелектуальну власність. А то виходить так, що українці формують ряд світових інновацій, але не можуть їх захистити, тому що наше законодавство про інтелектуальну власність є недосконалим.

  Тому сьогодні буде презентований новий Закон (Кубів С.І. буде його презентувати) щодо захисту інтелектуальної власності. Фактично ми маємо стати частиною сучасного світу, в якому інтелектуальна власність дуже якісно захищена. Це буде означати, що творити будуть в Україні, створювати будуть в Україні, реєструвати інтелектуальну власність будуть в Україні, а не в інших країнах, тому що Україна буде здатна якісно захищати інтелектуальну власність.

  Окремо сьогодні ми затвердимо довгоочікуваний статут, довгоочікуваний документ, до якого ми йшли майже весь 2017 рік, створювали національне законодавство, працювали з міжнародними партнерами в тому числі, отримували велику підтримку від українського Парламенту, – фонд енергоефективності, статут Державного фонду енергоефективності. Це один з найбільш якісних інструментів, який ми будемо використовувати для енергоефективності країни у 2018 році. І туди ми передбачаємо у новому бюджеті вже фактично майже 2 млрд грн, і сьогодні статут фонду енергоефективності напрацьований для того, щоб ми могли робити черговий крок у запуску цього важливого механізму.

  Ще одне питання, яке дуже важливе, на чому я хотів би завершити, – це питання якісних комунікацій з суспільством. Для цього нам треба запроваджувати абсолютно нові механізми. І такий оновлений механізм сьогодні я хочу вам презентувати – це продукт, створений Державним агентством електронного урядування.

  Це оновлений сайт Уряду, над яким працювали фахівці. Я хочу подякувати О. Риженку – керівнику (я думаю, що він присутній тут) Державного агентства електронного урядування за підготовку абсолютно нової системи оновленого сайту, який фактично починає працювати. Я думаю, що місяць ми виведемо його в тестовому режимі, будемо вдячні всім користувачам за зворотній зв'язок для того, щоб ми максимально якісно налаштували до відповідних суспільних потреб роботу нашого сайту.

  На цьому я хотів би завершити. Перед тим, як ми перейдемо до порядку денного, я хочу показати вам на хвилину ролик про новий сайт. Прошу (трансляція відеоролика).

  Тому хотів би ще раз звернутися до всіх користувачів. Давайте зворотній зв'язок. Ми будемо максимально гнучкі для того, щоб налаштувати роботу нашого оновленого сайту  максимально зручно для користувачів.

  Переходимо до розгляду питань порядку денного. Порядок денний сформований за поданням міністерств і урядових комітетів. Є пропозиція його затвердити і розпочати засідання.