• In English
 • Набув чинності наказ Мінфіну про порядок здійснення монетизації субсидій на рівні підприємств-надавачів послуг
  Міністерство фінансів України, опубліковано 19 січня 2018 року о 16:57

  Сьогодні, 19 січня, набув чинності наказ  Міністерства фінансів від 04.01.2018 №1 про Порядок проведення органами  Казначейства розрахунків, передбачених пунктом 81 Порядку фінансування  видатків місцевих бюджетів на здійснення заходів з виконання державних  програм соціального захисту населення за рахунок субвенцій з державного  бюджету, затвердженого постановою КМУ від 04.03.2002 р. № 256, та  взаємодії учасників таких розрахунків.  

  Постанова  КМУ від 08.11.2017 № 951 про запровадження в Україні монетизації  субсидій на рівні підприємств-надавачів послуг з 2018 року, була  розроблена Мінфіном, обговорена з усіма зацікавленими сторонами та  підтримана українськими і міжнародними експертами. 

  Це  перший етап реформування системи розрахунків за субсидіями -  монетизація субсидій на рівні підприємств-надавачів послуг. Далі буде  здійснюватись підготовка системи до запровадження монетизації субсидій  на рівні домогосподарств.

  Відповідний  наказ Мінфіну, який сьогодні набрав чинності, затверджує форми реєстрів  обсягів спожитих пільговою категорією населення пільг та субсидій на  оплату енергоносіїв та наданих житлово-комунальних послуг. Це означає,  що всі підприємства житлово-комунального господарства, для отримання  субвенції з держбюджету на надання пільг і житлових субсидій населенню,  уже мають можливість заповнювати ці реєстри.

  В наказі також наведено порядок заповнення реєстрів та механізм їх передачі до органів Казначейства.

  Додатково:

  Монетизація субсидій передбачає низку нововведень у розрахунках за субсидіями:

  • перерахування Казначейством напряму без будь-яких протоколів;
  • чіткі строки перерахування субвенції (до 24 числа);
  • самостійний вибір постачальника енергоносіїв і житлово-комунальних послуг;
  • перерахування коштів субвенції на пільги та субсидії  в межах фактичних обсягів споживання послуг.