• In English
 • Впровадження smart-спеціалізації підвищить конкурентоспроможність регіонів, - Геннадій Зубко
  Служба Віце-прем'єр-міністра України, опубліковано 14 листопада 2018 року о 16:48

  Стратегічне планування регіонального розвитку відтепер обов’язково міститиме елементи smart-спеціалізації. За ним – майбутнє розвитку регіонів! На цьому на засіданні Уряду наголосив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко, коментуючи прийняття відповідної постанови.

  «Smart-спеціалізація - це можливість обернути синергію науки, бізнесу та місцевого самоврядування на абсолютно нові інвестиційні перспективи регіонів та вивести громади на новий рівень розвитку. Вона дозволить впроваджувати інновації, використовувати сучасні наукові розробки, застосовувати swot-аналіз проектів, створювати нові конкурентні види діяльності. Це фактично новий інструмент регіональної політики, який сприятиме підвищенню інвестиційної активності і конкурентоспроможності регіонів», - наголосив Геннадій Зубко.

  За його словами, у Європейському Союзі на регіональному та національному рівнях розроблено 120 стратегій smart-спеціалізації. Цей підхід вже застосовується в 12 країнах, в Україні - у пілотних областях: Запорізькій, Одеській та Харківській.

  «Якщо ми хочемо економічно інтегруватись із загальним ринком ЄС, включитись в глобальні ланцюги доданої вартості, то ми просто приречені реалізувати в Україні ідеї регіональної smart-спеціалізації», - підкреслив урядовець.