• In English
 • Ворог продовжує обстріли енергооб’єктів у прифронтових регіонах, але енергосистема працює стабільно, – Герман Галущенко
  Міністерство енергетики України, опубліковано 18 грудня 2023 року о 16:11

  Міністерство енергетики України закликає громадян ощадливо споживати електроенергію в пікові години, що допоможе підтримувати стабільну роботу енергосистеми.

  На цьому наголосив Міністр енергетики Герман Галущенко в ефірі Національного телемарафону «Єдині новини».

  Очільник Міненерго зауважив: протиповітряна оборона України працює дуже успішно, що дозволяє захищати серед інших і об’єкти енергетичної інфраструктури. 

  «Енергосистема стабільна. Але, на жаль, обстріли тривають, і ми втрачаємо певну генерацію, зокрема на територіях, наближених до ділянок фронту, де відбуваються бої. Там є постійні обстріли енергетичних об’єктів», - зазначив він.

  Герман Галущенко підкреслив, що у зимовий період спостерігається значне збільшення споживання електроенергії.

  «Ми комунікуємо з нашими громадянами і просимо ощадливо ставитись до споживання електроенергії, за можливості переносити користування побутовою технікою на непікові години. Це, безумовно, допоможе роботі системи», - зазначив він.

  Міністр наголосив, що відключення споживачів можливі тільки у разі істотного впливу ворожих атак на енергосистему або внаслідок негоди.

  У разі виникнення дефіциту в енергосистемі потреби покриваються за рахунок імпорту електроенергії з європейських країн, який на сьогодні може сягати 1,7 ГВт. 

  «Надання такої допомоги є абсолютно нормальним явищем для об’єднаної енергетичної системи Європи, частиною якої є Україна», - зазначив Герман Галущенко.