• In English
 • Володимир Кістіон: Україна пропонує Молдові актуалізувати питання будівництва моста через річку Дністер
  Служба Віце-прем'єр-міністра України, опубліковано 21 серпня 2018 року о 15:30

  Місцева влада Вінниччини вийшла з ініціативою актуалізувати питання будівництва моста через річку Дністер до Молдови як найкоротшого шляху з Прибалтики до Балкан. Даний проект є економічно вигідним не тільки для України та Молдови, а й всього Європейського Союзу. Тому Уряд України має намір вийти з пропозицією до молдовської сторони підписати найближчим часом відповідну Міжурядову угоду й розпочати будівництво моста.

  Про це за результатами наради з даного питання, яка сьогодні відбулася в Києві за участі центральних та місцевих органів виконавчої влади, повідомив Віце-прем’єр-міністр України Володимир Кістіон.

  Найпрямішою лінією від столиць прибалтійських країн до Бухаресту, Софії, Афін чи Стамбулу є шлях через Київ і Кишинів. А між цими столицями двох країн найкоротшим шляхом є автодорога через місто Ямпіль Вінницької області.

  «Однак досі з’єднання між двома європейськими країнами у районах прикордонних населених пунктів Ямпіль-Косеуць на стокілометровій  відстані – паромне, яке давно не відповідає вимогам часу та реальним потребам держав. Будівництво сучасного мосту відображене у Транспортній стратегії України до 2030 року. Це говорить про «політичну волю» України реалізувати даний проект», - сказав Володимир Кістіон.