Віце-прем’єр-міністр України Володимир Кістіон відкрив IX Міжнародний форум з енергетики для сталого розвитку, який проходить під егідою Європейської Економічної Комісії Організації Об’єднаних Націй.
«Для країни, яка володіє неабияким енергетичним потенціалом та сповідує принципи сталого розвитку, проводити такі заходи світового масштабу – це велика честь та водночас можливість розповісти світу про свої здобутки», - наголосив під час вступного слова Володимир Кістіон.
Віце-прем’єр-міністр розповів, що Україна, яку кілька років тому спіткала серйозна газова криза, поставила собі амбітну ціль: стати енергетично незалежною та самодостатньою. Зима 2014-2015 років стала першою в історії, коли Україна повністю позбулася газової залежності від Російської Федерації.
«Ми зуміли диверсифікувати джерела постачання газу і довели всьому світу, що навіть в умовах війни, яка й досі триває на сході країни, Україна залишається надійним транзитером газу в Європу», - відзначив Володимир Кістіон.
Він додав, що ці виклики змусили задуматися над глобальною модернізацією паливно-енергетичного комплексу України. Дороговказами Уряду були і залишаються Угода про асоціацію з Європейським Союзом та зобов’язання в рамках Енергетичного співтовариства.
«Спільно з нашими європейськими партнерами ми напрацювали та прийняли ключові законодавчі акти для формування повноцінних ринків газу та електроенергії. Уряд реалізує три масштабні енергетичні реформи – реформу ринку газу, електричної енергії та вугільну. Усі ці три реформи покликані посилити енергетичну незалежність держави, лібералізувати ринок, ліквідувавши монополії, підвищити енергоефективність української економіки задля збереження навколишнього середовища», - зазначив Віце-прем’єр-міністр.
На завершення Володимир Кістіон наголосив, що питання енергетичної безпеки й сталого розвитку давно перестало бути даниною моді. Сьогодні – це виклик, який повинен об’єднати світ у рамках широкого політичного діалогу.
«Україна нині бореться за майбутнє своєї газотранспортної системи. «Вбити» її покликаний політично вмотивований проект Російської Федерації «Північний потік-2», проти реалізації якого активно виступають європейські екологи. Цей проект не має нічого спільного з економікою, він суперечить цілям сталого розвитку та має на меті лише одне – посилити російський вплив на Європейський Союз. Тож закликаю об’єднуватися й спільно протидіяти загрозам сталого розвитку наших держав», - резюмував урядовець.