• In English
 • Відшкодування втрат на суму понад 15 млн грн забезпечили аудитори Буковини протягом десяти місяців поточного року
  Державна аудиторська служба України, опубліковано 12 листопада 2018 року о 10:16

  За результатами проведених фахівцями Управління Західного офісу Держаудитслужби в Чернівецькій області ревізій впродовж січня-жовтня поточного року виявлено втрат матеріальних та фінансових ресурсів на загальну суму 27,3 млн грн.

  Завдяки проведеній аудиторами роботі забезпечено відшкодування втрат на суму понад 15,9 млн грн.

  Проведеними державними фінансовими аудитами встановлено, що неефективні управлінські дії і ризикові операції призвели до упущених вигод (неотриманих доходів) та непродуктивних (зайвих) витрат на суму понад 12,6 млн грн. Виявлено порушень законодавства, наслідком яких стали втрати фінансових і матеріальних ресурсів на суму понад 0,4 млн грн.

  За результатами проведених державних фінансових аудитів надано 38 пропозицій щодо поліпшення ефективності використання фінансових ресурсів та майна. Об’єктами контролю протягом 10 місяців поточного року упроваджено 51 пропозицію, з урахуванням раніше наданих пропозицій. Також впроваджено пропозиції, за якими досягнуто додаткового результату (економічного/соціального ефекту) на суму понад 2,1 млн грн.

  До установ та організацій, у яких виявлено бюджетні порушення, застосовано 46 фінансових санкцій у вигляді призупинення бюджетних асигнувань, зупинення операцій з бюджетними коштами, зменшення  бюджетних призначень розпорядникам бюджетних коштів. Керівникам установ, в яких допущено бюджетні правопорушення надіслано попередження про неналежне виконання бюджетного законодавства.

  За порушення законодавства 105 посадових осіб притягнуто до адміністративної відповідальності, 13 – до дисциплінарної та матеріальної (зокрема  2 осіб звільнено із посад).

  Матеріали 20 ревізій передано правоохоронним органам для відповідного реагування. За результатами їх розгляду розпочато 18 досудових розслідувань, вручено 9 повідомлень про підозру у вчиненні кримінального правопорушення.

  Для запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, до Державної служби фінансового моніторингу України надіслано відомості про виявлені фінансові операції, що підлягають фінансовому моніторингу, на суму  понад 8,9 млн грн.