• In English
 • Володимир Гройсман: Об’єднання громад – це їхній розвиток, роз’єднання – стагнація
  Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 10 липня 2019 року о 20:12

  Одна з найбільш успішних реформ Уряду України – децентралізація – це запорука розвитку громад, відповідальності їхніх керівників і виконання програм зміни якості життя людей. Про це сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман в ефірі телеканалу «Simon».

  «Децентралізація – це будувати дороги, будувати садочок, розвивати культуру тощо. Якщо громади об’єднані – вони розвиваються. Якщо роз’єднані – це стагнація, – сказав Володимир Гройсман. – Всі мають використовувати переваги децентралізації. Всі 100% українців».

  Довідково

  Децентралізація запроваджується в Україні з 2014 року. Наразі в Україні створено понад 900 громад, в яких проживають близько 70% населення України. Бюджети об’єднаних громад зросли в середньому вчетверо, і це дозволило реалізувати найбільш затребувані проекти розвитку територій – від оновлення комунальних систем і об’єктів соціальної інфраструктури до відкриття прозорих офісів надання адміністративних послуг та реконструкції міської інфраструктури. Прем’єр-міністр України, як ідеолог і активний захисник децентралізації, виступає за закріплення децентралізації у Конституції України і називає зміцнення місцевого самоврядування прикладом нового підходу ухвалення рішень, на який є значний попит суспільства.

  Володимир Гройсман: Об’єднання громад – це їхній розвиток, роз’єднання – стагнація