• In English
 • Володимир Гройсман: Економіка України збалансована, але зовнішня підтримка потрібна для виплати попередніх боргів
  Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 18 листопада 2018 року о 14:30

  Економіка України зростає 11 кварталів поспіль і наразі є збалансованою з огляду на потреби країни і забезпечення подальшого росту. Проте державі все ще потрібна зовнішня підтримка, аби перекредитуватися і пройти пікові роки виплат по минулих боргах, зроблених протягом 2008-2013 років. Про це в ефірі телеканалу «ВІТА» сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман.

  «11 кварталів поспіль економіка зростає. Це означає, що почався підйом. В принципі, якщо подивитися на потреби держави – все нормально, ми збалансовані. Але якщо дивитися на борги, потрібна зовнішня підтримка, аби перекредитуватися, аби повернути попередні борги. 2019-2021 роки – пікові роки виплат», - сказав Володимир Гройсман.

  При цьому він наголосив, що гроші беруться під виконання певних зобов’язань. І зробити цю роботу потрібно ще й для того, аби повернути довіру кредиторів. Допустити зараз розвиток сценарію відмови від всіх обіцянок означає звернути зі шляху реформ і пірнути в дефолт, який несе повне знецінення доходів громадян і чергову затяжну кризу.

  «Ми пам’ятаємо 90-ті роки: банкротство країни, галопуюча інфляція. Цього допустити знову не можна», - сказав Володимир Гройсман.

  Володимир Гройсман: Економіка України збалансована, але зовнішня підтримка потрібна для виплати попередніх боргів