• In English
 • Володимир Гринюк: Залучення інвестицій - ключове завдання Уряду на шляху економічної трансформації України
  Міністерство економіки України, опубліковано 12 жовтня 2021 року о 09:56

  Понад тисячу регіональних інвестиційних проектів вже включені в робочий Інвестиційний реєстр Мінекономіки, а загальна сума інвестицій, що передбачається на їх реалізацію, складає понад 400 млрд грн.

  Про це розповів Перший заступник Міністра економіки України Володимир Гринюк під час форуму “Діалог громадянського суспільства бізнесу та влади”, організований Українською Радою Бізнесу.

  “Покращення інвестиційного клімату - ключове економічне завдання Уряду. Наразі в Україні понад 70% інвестицій здійснюються за рахунок власних коштів підприємств. З метою розширення джерел інвестицій в Мінекономіки провели низку розрахунків для пошуку точок росту з максимальним мультиплікаційним ефектом, сформували матрицю ініціатив для їх стимулювання та розпочали системну роботу з регіонами. В результаті ми отримали від місцевих органів влади пропозиції щодо реалізації понад тисячі інвестиційних проектів у найближчі роки. Це дозволить залучити понад 400 млрд гривень та створити майже 300 тисяч робочих місць”,- зазначив Володимир Гринюк.

  Основними точками росту були визначені такі кластери: “Технологічне виробництво”, “Енергетична безпека та декарбонізація”, “Безпека Життя”, “Місто майстрів” та транспортна галузь (логістика). Важливо зазначити, що понад 40% інвестиційних проектів пропонується реалізовувати саме в точках росту.

  “Наразі тривають консультації з регіонами. По завершенню цієї роботи будуть сформовані пакети інвестиційних проектів в точках росту по кожному регіону, які реалізовуватимуться за підтримки держави”, - додав Перший заступник Міністра.

  Крім того, у 2021 році було запроваджено цілу низку стимулів, спрямованих на прискорення інвестиційної активності: ухвалено новий закон про індустріальні парки, розпочалась реалізація закону про інвестнянь, а також перезапущено Експортно-кредитне агентство.