• In English
 • Воднева стратегія має передбачати конкурентоздатність України у виробництві водню та його транспортуванні до ЄС

  Під головуванням заступника Міністра енергетики Юлії Підкоморної відбулося друге засідання Робочої групи щодо підготовки проекту Стратегії розвитку водневої енергетики в Україні на період до 2030 року.

  Ю. Підкоморна наголосила на важливості розробки результативної стратегії: «Будувати нову галузь складно. Потрібно вести довгу і системну роботу, але ми на правильному шляху. Я переконана, що крок за кроком ми створимо ефективний документ для розвитку водневої енергетики України».

  На засіданні виступив Валерій Безус – Голова Держенергоефективності, який буде координувати процес розробки водневої стратегії як заступник голови Робочої групи.

  «Україна має зайняти конкурентоспроможну позицію на майбутньому перспективному ринку водню. Це потрібно враховувати під час розробки стратегії. Тому важливо детально опрацювати можливості для максимізації масштабів виробництва водню, економічну рентабельність проектів, найбільш вигідну географію потенційного розміщення потужностей», - наголосив Валерій Безус.

  У засіданні взяли активну участь представники Міндовкілля, Держенергоефективності, Оператора ГТС України, Держводагентства та інші члени Робочої групи: представники профільних асоціацій, міжнародних організацій, наукових установ та експерти.

  Обговорюючи пропозиції до стратегії, учасники сфокусували особливу увагу на питаннях наявності та якості водних ресурсів для виробництва водню, технічні можливості транспортування водню до ЄС, створення водневого продуктопроводу, а також підготовку фахівців, які працюватимуть у водневій енергетиці.