• In English
 • Водна стратегія - рамковий документ, який формує модель водного сектору та визначає шляхи впровадження сталого управління водними ресурсами

  Заступник Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Михайло Хорєв на Екологічному форумі ООН 2021 розповів про ключові напрями у політиці Міндовкілля для впровадження сталого управління водними ресурсами.

  Серед основних проблем заступник Міністра виділив 2 ключові:

  - неефективна робота очисних споруд, або їх відсутність;

  - не ощадливе використання водних ресурсів.

  За його словами, Угода про асоціацію з ЄС чітко визначає кроки України для впровадження сталого управління водними ресурсами. Серед них:

  - підготовка законодавчої бази;

  - створення сучасного моніторингу якості поверхневих вод;

  - реформування організаційної структури водної галузі;

  - створення планів управління річковими басейнами.

  «План управління річковим басейном – середньостроковий стратегічний документ, який визначає проблеми та шляхи їх вирішення  на найближчі роки. Однак, для ефективної водної політики не достатньо одного плану, тут, для прикладу, мають враховуватися такі складові як глобальна зміна клімату. Про що йдеться вже у Водній стратегії, довгостроковому рамковому документі, який формує модель водного сектора країни, визначає шляхи розв’язання проблем із маловоддям, посухами, паводками, що спричинені кліматичними змінами», - зазначив Михайло Хорєв.

  Окремо він зупинився на важливості реформування структури водної галузі: «Нещодавно Уряд, втілюючи у життя принципи сталого управління водними ресурсами, відокремив від Держводагентства функції з управління меліоративними системами. Цим рішенням Уряд посилив водний сектор та виконав положення стратегії зі зрошення та дренажу до 2030 року».

  Реалізація державної політики у сфері управління поверхневими, морськими та підземними водними ресурсами зосереджена у Міндовкіллі, Держводагентстві та Держгеонадрах.

  Нагадаємо, що нещодавно на вебсайті Міндовкілля оприлюднений проект Водної стратегії для громадського обговорення.

  Запрошуємо долучатися до нього, аби спільно сформувати чітке стратегічне бачення подальших кроків у водній сфері: https://bit.ly/35nt1xF