• In English
 • Мінцифри разом із Державною митною службою оприлюднили дані щодо митних операцій
  Міністерство цифрової трансформації України, опубліковано 16 червня 2021 року о 11:09

  Відкриті дані допомагають контролювати роботу державних органів та створювати нові послуги та сервіси. Більше відкритих даних — більше можливостей для всіх. Сьогодні Мінцифри разом із Державною митною службою оприлюднили дані щодо митних операцій.

  "Результат цифровізації — ефективні та прозорі державні процеси. Таку трансформацію вже розпочато в митній сфері. Сьогодні ми з Держмитницею зробили важливий крок — оприлюднили понад 4 мільйони митних декларацій. Україна — одна з перших країн світу, яка відкрила дані з таким високим рівнем деталізації", — розповів Віце-прем'єр-міністр - Міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров.

  Дані щодо імпорту та експорту — одні з найбільш закритих у світі. Часто їх оприлюднюють тільки як зведені статистичні показники. Тривалий час підприємці в Україні не мали доступу до детальних даних зовнішньоекономічної діяльності. Це перешкоджало ухвалювати оперативні та зважені рішення щодо розвитку бізнесу. “Чорний” ринок таких даних тільки зростав, а дані митниці можна було купити за $100-400.

  Відтепер українські підприємці можуть переглядати експортно-імпортні декларації на Єдиному державному вебпорталі відкритих даних → https://bit.ly/3zqr15D. А також отримувати дані за допомогою API-сервісу. Це допоможе бізнесу краще планувати свою діяльність, дослідникам спиратися на підтверджені та офіційні дані, а органам влади ефективніше взаємодіяти з бізнесом.

  Загалом дані відкрили про близько 4 млн експортно-імпортних операцій від лютого 2020 року до травня 2021 року. Кожна митна декларація має 17 пунктів, серед яких: коди напрямку переміщення товарів, інформація про митний режим, тип декларації, кількість, маса та вартість товару, країна-партнер, країна походження, наявність квот тощо.

  Дані оновлюватимуться щомісячно. Інформація про експортно-імпортні операції відкрита відповідно до вимог українського законодавства.