• In English
 • Власна справа: 72,5 млн грн мікрогрантів на старт або розвиток бізнесу отримають від держави чергові переможці програми
  Міністерство економіки України, опубліковано 28 липня 2023 року о 11:42

  304 українці отримають від держави грантові кошти на 72,5 млн грн на започаткування або розвиток бізнесу за програмою «Власна справа» за підсумками одинадцятої хвилі подачі заяв. Ще 21 українець отримає ветеранські гранти на загальну суму 8,7 млн грн. З початку 2023 року переможцями програми стали вже понад 3 100 підприємців, яким буде надано гранти на 738 млн грн. Про це повідомила заступник Міністра економіки України Тетяна Бережна.

  «За результатами одинадцятої хвилі подачі заяв на мікрогранти 304 українці отримають 72,2 млн грн на старт або розширення власної справи. Загалом з початку цього року можливістю отримати фінансову підтримку від держави на розвиток бізнесу за програмою «Власна справа» скористались понад 3 100 українців. Держава надасть 738 млн грн на реалізацію їхніх бізнес-проектів. Окрім того, маємо вже 41 переможця ветеранського компоненту програми від початку його запуску – гранти на започаткування або розвиток свого бізнесу отримають 20 учасників бойових дій і 21 дружина військового загалом на 16 млн грн. Цьогорічні грантоотримувачі створять майже 7000 робочих місць», - зазначила Тетяна Бережна. 

  Серед отримувачів мікрогрантів одинадцятої хвилі 55% жінок і 45% чоловіків. 74% з них мають вищу освіту. Найбільше грантоотримувачів із Львівської (59 осіб), Рівненської (36 осіб), Житомирської (27 осіб) областей та міста Києва (29 осіб). Переважна більшість грантоотримувачів планують витратити кошти мікрогранту на придбання обладнання, необхідного для ведення бізнесу. 

  Найпопулярнішими сферами, в яких працюватимуть переможці одинадцятої хвилі, є:

  • оптова та роздрібна торгівля, ремонт автотранспортних засобів – 98 осіб;
  • тимчасове розміщування й організація харчування – 62 особи;
  • переробна промисловість – 48 осіб.

  Нагадаємо, за грантовою програмою «Власна справа» українці можуть отримати мікрогрант від 50 до 250 тис грн. Кошти можна витратити на придбання або лізинг обладнання, закупівлю сировини та матеріалів, оренду приміщення. Отримати мікрогрант може як діючий підприємець, так і людина без досвіду такої діяльності. Обов'язковою умовою надання коштів є створення 1-2 робочих місць залежно від суми гранту. Українці, що отримали мікрогранти у 2022 році, створюють близько 8000 нових робочих місць.

  Цього року на програму «Власна справа» бюджетом передбачено 1,8 млрд грн, що дозволить видати близько 10 000 мікрогрантів. 

  Урядовий проект єРобота включає грантові програми, спрямовані на стимулювання підприємницької діяльності та створення робочих місць. Зокрема, це програми мікрогрантів на відкриття чи розвиток власного бізнесу, грантів на створення й розвиток переробних підприємств, закладки саду та виноградарства, тепличного господарства. Подача заявки на всі напрямки програми єРобота здійснюється через портал Дія.