• In English
 • Владислав Криклій провів онлайн-зустріч з Головою представництва ЄІБ в Україні Жаном-Еріком де Загоном
  Міністерство інфраструктури України, опубліковано 28 січня 2021 року о 13:26

  Міністр інфраструктури України Владислав Криклій провів робочу зустріч в режимі онлайн із Головою представництва Європейського інвестиційного банку в Україні Жаном-Еріком де Загоном сьогодні, 28 січня.

  Сторони підбили підсумки діяльності у 2020 році та обговорили перспективи подальшого співробітництва за різними інфраструктурними напрямками. Участь у заході також взяла  заступник Міністра інфраструктури з питань євроінтеграції Наталія Форсюк.

  Владислав Криклій подякував команді ЄІБ за плідну співпрацю протягом усього 2020 року та відмітив, що українська сторона вкрай задоволена досягнутими результатами та сподівається на продовження такої ж роботи у 2021-му. Мова йде про укладення одразу 3-х спільних угод з банком щодо проектів «Міський громадський транспорт України ІІ», «Логістична мережа (Модернізація та цифровізація Укрпошти)», а також проекту «Східна Україна: возз’єднання, відновлення та відродження (Проект 3В)», що передбачає оновлення дорожньої мережі Луганщини.

  Сторони обговорили подальшу співпрацю щодо реалізації низки важливих проектів для покращення безпеки руху та впровадження сучасних інтелектуальних систем на транспорті, зокрема:

  будівництво північно-східної ділянки об’їзної дороги навколо Тернополя; - будівництво 3-х багаторівневих розв’язок та 2-х шляхопроводів у Львівській та Рівненській областях, а також неподалік Тернополя розгортання інтелектуальних транспортних систем (ITS) для управління та контролю за транспортом.

  Крім цього, Владислав Криклій повідомив про наміри Міністерства популяризувати екологічні види транспорту в Україні, зокрема створити сучасну інфраструктуру для електромобілів.

  Очільник відомства також наголосив, що Україна підтримує продовження другого етапу проекту «Міська безпека дорожнього руху ІІ» і готова почати працювати з містами для визначення портфелю потенційних підпроектів. Сторони обговорили можливу співпрацю за проектами будівництва Київської кільцевої дороги та автошляху М-14 Одеса-Мелітополь-Новоазовськ, оновлення рухомого складу Укрзалізниці, розвитку внутрішніх водних шляхів, модернізації судноплавних шлюзів на Дніпрі та створення сучасної річкової інформаційної служби. У свою чергу, очільник Міністерства підтвердив готовність української сторони підписати угоду про співпрацю щодо розробки ТЕО за проектом електрифікації залізничної лінії Ковель-Ягодин-держкордон.

  Сторони також домовилися розглянути можливість підготовки до реалізації нового проекту з будівництва залізничних ліній на Луганщині з їх подальшою електрифікацією.

  Окремим питанням зустрічі стало обговорення проекту розвитку ДП «Міжнародний аеропорт «Бориспіль». Його реалізація сприятиме збільшенню пасажиропотоку та передбачає реконструкцію льотної зони №2 з будівництвом нової злітно-посадкової смуги, облаштуванням її сучасним радіо- та світлотехнічним обладнанням та іншою інженерною інфраструктурою тощо.

  У підсумку сторони визначили пріоритети серед спільних проектів, за якими тісно співпрацюватимуть впродовж чинного року.