• In English
 • Віце-премʼєр-міністр Ольга Стефанішина та глава МВС Ігор Клименко обговорили з Єврокомісією підтримку українських рятувальників в умовах війни
  Служба Віце-прем'єр-міністра України, опубліковано 22 червня 2024 року о 12:56

  Мобілізація ресурсів для підтримки діяльності Державної служби України з надзвичайних ситуацій, яка виконує надскладні завдання в умовах повномасштабної війни. Про це йшлося під час онлайн-дзвінку 21 червня Віце-прем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольги Стефанішиної та Міністра внутрішніх справ України Ігоря Клименка з Європейським комісаром з питань управління кризовими ситуаціями (DG ECHO) Янезом Ленарчичем.  

  «Після того, як росія збільшила кількість масованих ракетних обстрілів цивільної інфраструктури України, надзвичайно зросла потреба у додатковому обладнанні для рятувальних операцій, негайної ліквідації наслідків пожеж, пошкоджень та іншої шкоди, спричиненої ракетними атаками. Враховуючи це, ми сформували список життєво важливих потреб для вирішення нагальної ситуації. Державна служба України з надзвичайних ситуацій має бути спроможною оперативно реагувати та надавати допомогу цивільному населенню, а також здійснювати заходи з розмінування. З урахуванням цього, сьогодні ми хочемо обговорити можливості виділення фінансування на придбання пожежної, рятувальної та іншої спеціальної техніки, зокрема вітчизняного виробництва, для забезпечення підрозділів ДСНС всіма необхідними інструментами, що допоможуть діяти оперативно та зберегти максимальну кількість життів», – зазначила Ольга Стефанішина на початку зустрічі.

  Своєю чергою Міністр внутрішніх справ Ігор Клименко розповів, що внаслідок російської агресії ДСНС вже втратила близько тисячі одиниць спеціальної техніки. Попри безпрецедентну допомогу від міжнародних партнерів, потреби ДСНС у спецтехніці залишаються актуальними. 

  «Водночас хочу зауважити, що станом на сьогодні активно розвивається виробництво спецтехніки в Україні. Наявних виробничих потужностей вистачає, щоб розглянути можливість придбання необхідних засобів в українських виробників. Мова йде про так званий промисловий патріотизм. Ми високо цінуємо внесок європейських інституцій у посилення спроможностей українських рятувальників, зокрема і в межах Механізму цивільного захисту ЄС та сподіваємося на продовження нашої співпраці», – зазначив Ігор Клименко.

  Співрозмовники обговорили шляхи забезпечення потреб України за допомогою наявних в ЄС інструментів, зокрема відповідних фондів, а також шляхом використання надходжень від заморожених російських активів.

  «Я переконаний, що, коли країна є жертвою військової агресії, вона потребує негайної підтримки, звичайно, у військовій, але також і у цивільній сфері, тому що жертва агресії повинна бути в змозі захистити цивільне населення», – наголосив Єврокомісар.

  Віце-прем’єр-міністр висловила вдячність Комісару за постійну підтримку ЄС України перед обличчям російської агресії.