• In English
 • Ситуація в енергосистемі станом на 22 червня
  Міністерство енергетики України, опубліковано 22 червня 2024 року о 11:23

  Ворог здійснив масовану атаку на енергетичні об’єкти, є пошкодженне обладнання та поранені працівники; після обстрілів збільшення обсягів обмежень електропостачання наразі не планується 

  ГЕНЕРАЦІЯ, ПЕРЕДАЧА, СПОЖИВАННЯ

  Після восьми масованих атак на енергосистему, які ворог завдає з березня, ситуація в енергетиці залишається складною.

  Через дефіцит генерації будуть діяти графіки погодинних відключень споживачів. Наразі у зв’язку із останніми обстрілами збільшення обсягів обмежень споживачів не планується. Графіки відключень будуть застосовуватися з 16:00 до 24:00.

  У разі зміни ситуації інформацію буде оновлено.

  Нагадуємо, що відключень не передбачено для підприємств критичної інфраструктури, а також підприємств, які імпортують 80 % електроенергії для своїх потреб відповідно до урядової постанови.

  НАСЛІДКИ ОБСТРІЛІВ

  Сьогодні вночі атаковано енергетичні об’єкти оператора системи передачі у південному та західному регіонах. На жаль, на одному з об’єктів внаслідок обстрілу постраждали двоє енергетиків. Їх доставлено до лікарні. Є пошкоджене обладнання. Загоряння ліквідовано силами ДСНС. Наслідки уточнюються. Триває їх ліквідація.

  Також під час обстрілу відключалася повітряна лінія електропередачі у східному регіоні, що призвело до зниження навантаження на генеруючому об’єкті.

  У західній області було атаковано об’єкт газової галузі.

  На Донеччині внаслідок обстрілу споруд шахти сталося відключення електроенергії. У шахті перебували 7 працівників, яких вивели на поверхню. Постраждалих немає.

  СТАН МЕРЕЖ

  У Чернігівській області з технологічних причин двічі короткостроково відключалась повітряна лінія обленерго. В результаті знеструмились підстанції та приєднані до них побутові та промислові споживачі. Усіх заживили.

  НАДЗВИЧАЙНІ СИТУАЦІЇ

  У Донецькій області на одній із шахт зупинялось вентиляційне обладнання. У шахті перебували 67 працівників, яких було виведено на поверхню. Роботу вентиляційного обладнання відновлено.

  ІМПОРТ/ ЕКСПОРТ

  На поточну добу прогнозується імпорт електроенергії – 33 559 МВт*год. Експорту не передбачається.