• In English
 • Віктор Ляшко: Коштом держбюджету реалізується 114 проектів відновлення у 86 медзакладах на суму 4,2 млрд грн
  Міністерство охорони здоров'я України, опубліковано 15 вересня 2023 року о 17:11

  Під головуванням Міністра охорони здоров’я України Віктора Ляшка відбулося четверте засідання секторальної робочої групи «Охорона здоров’я», яка об’єднує представників органів державної влади, посольств, представництв міжнародних організацій, пацієнтських організацій, асоціацій громад та аналітичних центрів.

  «Перш за все, хочу подякувати всім нашим міжнародним та національним партнерам за постійну підтримку. Разом ми працюємо над розвитком системи охорони здоров’я навіть у час викликів повномасштабної війни. Дякую, що долучаєтесь до важливих ініціатив та проектів. Питання удосконалення роботи медичної системи актуальні для країн у всьому світі. Тому цього року в рамках Третього саміту перших леді та джентльменів ми започаткували глобальну ініціативу – Програму міжнародного медичного партнерства. Лікарні з різних куточків України підписали меморандуми про співпрацю з провідними світовими клініками, в яких перейматимуть передовий досвід та будуть ділитись власним. Це новий рівень взаємодії. Впевнений, що програма буде розширюватися. Ще більше країн та провідних медичних закладів будуть долучатися до неї. Це дасть ще один потужний імпульс для розвитку медичної сфери на всіх рівнях», – розповів Міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко.

  Міністр додав, що цьогоріч в рамках Третього саміту перших леді та джентльменів відбувся Сателітний саміт міністрів охорони здоров’я різних країн. До нього долучилися 14 міністрів охорони здоровʼя з різних куточків світу, які підписали спільну заяву щодо чотирьох ключових тем: ментальне здоров’я, міжнародне медичне партнерство, розвиток кадрових ресурсів системи охорони здоров’я, ментальне здоров’я медичних працівників.

  Також в рамках саміту було укладено 25 угод про міжнародне медичне партнерство між українськими та іноземними медзакладами з різних куточків світу, від Польщі до Канади. Співпраця передбачатиме залучення іноземних фахівців до роботи безпосередньо в Україні, обмін знаннями та досвідом під час стажувань, проведення спільних наукових досліджень, науково-практичних конференцій, освітніх заходів, менторинг та телемедичні консультації, написання спільних заявок на проектну/дослідницьку діяльність, обмін знеособленими даними для проведення досліджень, написання спільних наукових публікацій.

  Під час засідання учасники ознайомилися з презентацією нового інструменту координації заходів серед проектів технічної допомоги та проектів гуманітарної підтримки, що розроблений проектом USAID «Підтримка системи охорони здоров’я».

  Крім цього, обговорили стан відновлення медичних закладів. Так, що стосується медичної інфраструктури, ворог зруйнував вщент 190 об’єктів медзакладів та 1 436 обʼєкти – пошкодив. За оцінками, що були проведені Світовим банком за підтримки інших партнерів, потреби на відновлення української медичної інфраструктури на найближчі 10 років вже зараз складають 16,4 млрд доларів. Ця цифра продовжує зростати. В процесі відновлення важливо орієнтуватися не лише на фізичне відновлення, а і на розвиток. Вже вдалося повністю відновити 403 об’єкти медзакладів, ще 417 об’єктів – відновлені частково. Наразі коштом держбюджету реалізується 114 проектів у 86 медичних закладах на суму 4,2 млрд грн. Також залучено 314 млн грн фінансування з місцевих бюджетів.

  Насамкінець розглянули питання стану розробки Стратегії охорони здоров’я – 2030 та подальші кроки, які планується реалізувати. Стратегія має залишатись «живим» динамічним документом, який поєднує пріоритети «мирного життя» з новими викликами повномасштабної війни. Основне завдання – забезпечити всі умови для того, щоб кожна людина мала можливості подбати про своє здоровʼя, підтримувати, зберігати його та отримувати найвищий доступний рівень медичної допомоги.