• In English
 • Військова служба правопорядку відзначає 16-ту річницю від часу створення
  Міністерство оборони України, опубліковано 19 квітня 2018 року о 16:41

  Сьогодні, 19 квітня, у міському Будинку культури м. Василькова, що на Київщині, відбулися урочистості з нагоди відзначення професійного свята – Дня Військової служби правопорядку Збройних Сил України та вручення Бойового прапора 138-му Центру спеціального призначення ВСП (протидії диверсіям та терористичним актам). Про відповідне рішення Глави держави присутнім сповістив заступник очільника Адміністрації Президента України Валерій Кондратюк.

  Від імені Міністра оборони України військових правоохоронців привітав зі святом державний секретар Міністерства оборони України генерал-полковник Олександр Дублян.

  Олександр Володимирович згадав епізод, як 4 роки тому з Васильківського аеродрому на схід відправляли загін у складі військовослужбовців 138-го центру спецпризначення ВСП. Літаком вони вилетіли до Дніпра, а потім на вертольотах – в окупований Артемівськ. Там вони взяли під охорону важливі об’єкти – бази бронетанкового майна й стрілецького озброєння. І до визволення міста в липні 2014 року тримали оборону, не надавши противнику жодного шансу легалізувати те озброєння, яке вони завезли на територію України. Тим часом Донецький зональний відділ ВСП, який спершу вийшов у район Донецького летовища, а потім – на опорний пункт «Зеніт» під Авдіївкою, постійно відбивав атаки російських найманців. І тільки після звільнення міста,відділ приступив до виконання безпосередніх завдань за призначенням.

  «Нині близько 500 військовослужбовців Військової служби правопорядку постійно виконують завдання в районі проведення АТО. На жаль, не всі повернулися додому, і ми маємо завжди пам’ятати подвиг цих героїв», – зауважив генерал-полковник Олександр Дублян, побажавши військовим правоохоронцям успіхів у їхній нелегкій праці з підтримання правопорядку і військової дисципліни у Збройних Силах України.

  «Ці 16 років, що минули від моменту створення Військової служби правопорядку, були часом становлення і пошуку свого місця й розуміння тих задач, які ми повинні виконувати, – сказав начальник Головного управління ВСП Збройних Сил України генерал-майор Ігор Криштун. – Нещодавно я перебував на терені АТО, де мав зустрічі із главами військово-цивільних адміністрацій, комбригами, військовими прокурорами, представниками Нацполіції. І я чув від них переважно позитивні відгуки про роботу моїх колег. Це доказ того, що ми на правильному шляху. Також дякую нашим канадським партнерам, спільно з якими ми розбудовуємо й трансформуємо службу у Військову поліцію. Це завдання – одне зі стратегічних на шляху реформування Українського війська. Після ухвалення законопроекту щодо утворення Військової поліції ми отримаємо нові більш серйозні повноваження, за допомогою яких зможемо краще забезпечувати покладені на нас функції.

  Найкращих військовослужбовців ВСП цього дня нагородили відомчими відзнаками й цінними подарунками.