• In English
 • Військова освіта є складовою загальнодержавної системи освіти в Україні та включає понад 150 спеціалізацій і 70 спеціальностей
  Міністерство оборони України, опубліковано 12 вересня 2018 року о 16:36

  Військова освіта є складовою загальнодержавної системи освіти в Україні та  включає понад 150 спеціалізацій і 70 спеціальностей. Про це 12 вересня під час брифінгу повідомив тимчасово виконуючий обов’язки директора Департаменту військової освіти, науки, соціальної та гуманітарної політики Міністерства оборони України полковник Вадим Артамощенко.

  Офіцер зазначив, що підготовка військових фахівців здійснюється у галузі знань «Воєнні науки, національна безпека, безпека державного кордону» та у 21-й «цивільній» галузі знань за ліцензованими спеціальностями та спеціалізаціями. Це понад 70 спеціальностей та майже 150 спеціалізацій. Система військової освіти інтегрована у загальнодержавну систему освіти – випускники військових вузів після закінчення навчання отримують дипломи державного зразка освітніх ступенів «молодший спеціаліст», «бакалавр», «магістр».

  «В освітній процес активно залучений офіцерський склад, який має бойовий досвід, запроваджено механізм ротації науково-педагогічних працівників. Значний відсоток офіцерів-викладачів військових навчальних закладів протягом останніх років брали участь у проведенні АТО та операції Об’єднаних сил на території Донецької та Луганської областей», – зазначив полковник Вадим Артамощенко.

  Підсумовуючи результати вступної кампанії до військових навчальних закладів у 2018 році році, представник Департаменту військової освіти та науки Міністерства оборони України повідомив, що вступну кампанію було організовано згідно з вимогами Законів України, умовами прийому до вищих навчальних закладів України у 2018 році, затвердженими наказом Міністерства освіти і науки України від 13 жовтня 2017 №1378, та наказами Міністерства оборони України.

  «Цього року на навчання приймались особи з числа цивільної молоді, які здобули повну загальну середню освіту, випускники військових ліцеїв, військовослужбовці-контрактики, а також резервісти та військовозобов’язані, які мають повну загальну середню освіту та не мають військових звань офіцерського складу», – акцентував офіцер.

  Також право на вступ до вищих військових закладів на заочну форму навчання для здобуття ступеня вищої освіти «бакалавр» за цивільними спеціальностями мали військовослужбовці військової служби за контрактом, які прослужили в Збройних Силах України не менше одного строку контракту, військовослужбовці, які проходять строкову військову службу, а також військовослужбовці, які проходять військову службу за призовом під час мобілізації та отримали поранення в районі бойових дій.

  «Хочу наголосити, що система вступу до вищих військових навчальних закладів повністю адаптована до потреб Збройних Сил України. Військові навчальні заклади здійснюють підготовку за державним замовленням. Обсяги прийому на навчання повністю забезпечують потреби Збройних Сил України у військових фахівцях тактичного, оперативно-тактичного та оперативно-стратегічного рівнів підготовки. Після завершення навчання кожен випускник гарантовано працевлаштовується - він отримує офіцерське (сержантське) військове звання та призначається на військову посаду для проходження військової служби за контрактом, – зауважив полковник Вадим Артамощенко. – Також здійснюється підготовка офіцерів запасу, і це завдання виконують кафедри військової підготовки».