• In English
 • Відсутність генеральних планів та зонінгу населених пунктів порушує їх майбутній розвиток,–Лев Парцхаладзе

  Прийняття місцевою владою рішень щодо видачі містобудівних умов в ручному режимі та відсутність у населених пунктів генеральних планів та зонінгу порушує їх майбутній розвиток.

  Про це сказав заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе в інтерв’ю Громадському телебаченню.

  «Порушується майбутній розвиток міст, коли містобудівні умови видаються місцевими органами влади в ручному режимі. Тому ми хочемо, щоб був генеральний план, розроблений зонінг – всі можливі обмеження: це поверховість, щільність забудови, її цільове призначення. І коли він розробляється, тоді все робиться згідно з ДБН», - сказав урядовець.

  Лев Парцхаладзе нагадав, що в нових ДБН «Планування та забудова територій» введено нові поняття - лінії обмеження забудови. А саме: «блакитна лінія», що обмежує поверховість і силует забудови, «зелена лінія» для обмеження будівництва в зелених зонах, а також безпекова «жовта лінія». «Кожен населений пункт зобов’язаний тепер розробити в генеральному плані певний розділ з цими лініями обмеження забудови», - додав він.

  Заступник Міністра також зазначив, що зараз порушений баланс - житло будується швидко і непропорційно необхідній кількості соціальної інфраструктури. «Згідно з розрахунками по ДБН, на 1000 жителів має бути забезпечено 35 місць в дитячому садку, 135 місць – у школі. І коли розроблюється генеральний план, то все робиться згідно з ДБН, як я казав», – зазначив Лев Парцхаладзе.

  А також він підкреслив, що наявність актуальної комплексної містобудівної документації повинна зупинити хаотичну забудову багатьох населених пунктів і дати змогу їм розвиватися пропорційно, з відповідною соціальною інфраструктурою.