• In English
 • Відновлення євроколії за напрямком Чоп-Ужгород буде профінансовано з держбюджету, - Владислав Криклій
  Міністерство інфраструктури України, опубліковано 14 квітня 2021 року о 15:11

  Сьогодні, 14 квітня, на своєму засіданні Уряд схвалив постанову, якою затверджується Порядок використання коштів, передбачених у держбюджеті для проектування та виконання робіт з відновлення залізничної колії європейського зразка шириною 1435 мм від станції Чоп до станції Ужгород.

  Про це повідомив Міністр інфраструктури Владислав Криклій.

  «Відновлення європейської колії шириною 1435 мм за напрямком Чоп-Ужгород буде профінансовано з державного бюджету у розмірі 5 млн грн. Сьогодні Уряд затвердив відповідний Порядок використання цих коштів. Вперше за 30 років незалежності у цьому році ми отримали бюджетну підтримку на оновлення залізничної інфраструктури і закупівлю 100 нових пасажирських вагонів», - зазначив він.

  За словами Міністра, кошти, передбачені на реалізацію цього проекту планується спрямувати на:

  виконання робіт з відновлення залізничної колії європейського зразка, у тому числі реконструкцію і капітальний ремонт інфраструктури та об’єктів залізничного транспорту;

  проектування та здійснення авторського і технічного нагляду;

  придбання основних і допоміжних матеріалів/устаткування тощо.

  Нагадаємо, що у цьому році Міністерство інфраструктури дає старт проекту високошвидкісного залізничного сполучення в Україні. На початковому етапі він передбачатиме будівництво залізничної лінії зі швидкістю руху до 250 км/год. та сучасної інфраструктури для обслуговування InterCity та контейнерних перевезень у напрямку ЄС. Проект розпочнеться від кордону з Польщею.