• In English
  • Відкрито 4-й модуль онлайн-курсу «Робота вчителів початкових класів з дітьми з особливими освітніми потребами»
    Міністерство освіти і науки України, опубліковано 02 липня 2018 року о 12:41

    На платформі EdEra в курсі з інклюзії для вчителів початкових класів відкрито четвертий, найбільш практичний модуль - «Методи роботи з дітьми». З нього вчителі дізнаються, які сучасні підходи та інструментарій можуть застосовувати в роботі, та отримати поради, як організувати комфортне та пізнавальне освітнє середовище для кожного учня.

    Тривалість модуля - 3,5 години. Його поділено на лекції, кожна з яких пояснює, як вчителю працювати з дітьми з певними особливостями розвитку. За словами розробників курсу - ГО «Смарт освіта», з цього модуля вчителі дізнаються, як включати дітей з особливими освітніми потребами в роботу всього класу, як адаптовувати для них матеріал і водночас зробити навчання ефективним для всіх учнів у класі.

    Нагадаємо, що вже зараз онлайн-курс «Робота вчителів початкових класів із дітьми з особливими освітніми потребами» опановують близько 16,6 тис. освітян зі всієї країни. Понад 11 тис. з них вже пройшли підсумкові тести перших трьох модулів — «Філософія інклюзії. Частина 1», «Організація інклюзивної освіти в Україні. Частина 1» і «Робота вчителя з батьками». Загалом же курс складатиметься з 6 модулів.

    Серед освітян, що вже зареєструвалися і проходять курс, більш як 50% - це вчителі початкової школи, 11% - представники адміністрацій загальноосвітніх шкіл, 9% - вчителі-предметники, 9% - працівники дитячих садочків, 7% - психологи, 4% - корекційні педагоги, 2% - логопеди та 8% - інші охочі.

    Щоб зробити курс ще кращим, учасникам пропонують долучитися до опитування і через форму зворотного зв’язку допомогти упорядникам вдосконалити курс (посилання на форму зворотного зв'язку можна знайти на сторінках курсу).

    Довідково

     Онлайн-курс «Робота вчителя початкових класів із дітьми з особливими освітніми потребами» розроблено ГО «Смарт освіта» у партнерстві із студією онлайн-освіти EdEra. Він представлений у межах проекту «Програма сприяння громадській активності «Долучайся!», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні.

    Нагадуємо, що МОН спільно з трьома міністерствами розроблять програму дій з антибулінгу у сфері освіти.