• In English
 • Відеороз'яснення вступної кампанії 2021: коригувальні коефіцієнти
  Міністерство освіти і науки України, опубліковано 24 червня 2021 року о 17:35

  Міністерство освіти і науки України продовжує надавати відеороз'яснення з найбільш поширених питань, які турбують майбутніх студентів та їхніх батьків.

  Під час вступної кампанії 2021 року зберігаються знайомі всім коригувальні коефіцієнти: сільський, регіональний та галузевий.

  Регіональний коефіцієнт застосовується для тих, хто вступає до регіональних вишів. Для вступників до вишів у Донецькій, Житомирській, Кіровоградській, Луганській, Миколаївській, Рівненській, Сумській, Херсонській, Хмельницькій, Чернігівській, Черкаській областях він становитиме 1,04, в інших областях – 1,02.

  1,00 – для конкурсних пропозицій закладів вищої освіти (відокремлених структурних підрозділів закладів вищої освіти, структурних підрозділів закладів вищої освіти, які знаходяться в іншому населеному пункті, ніж заклад вищої освіти) у місті Києві.

  Галузевий коефіцієнт дорівнює 1,02 для поданих заяв із пріоритетністю 1 та 2 на спеціальності (предметні спеціальності, спеціалізації), передбачені в Переліку спеціальностей, яким надається особлива підтримка; 1,00 – в інших випадках.

  Регіональний та галузевий коефіцієнти застосовуються автоматично та не потребують жодних дій з боку вступника для нарахування.

  Сільський коефіцієнт збільшує конкурсний бал на 2% та може нараховуватися вступникам, що зареєстровані в селі та закінчили в рік вступу сільську школу.

  Підвищений сільський коефіцієнт встановлюється для спеціальностей (предметних спеціальностей, спеціалізацій), передбачених у Переліку спеціальностей, яким надається особлива підтримка, та спеціальностей галузі знань 21 «Ветеринарна медицина» – такі вступники можуть підвищити свій конкурсний бал на 5%.

  Для внутрішньо переміщених осіб сільський коефіцієнт не застосовується.

  Нагадаємо, відеороз’яснення також супроводжуються відповідними інфографіками, які відображають основні етапи вступної кампанії. Вони розміщені в розділі «Вступна кампанія 2021» на офіційному сайті МОН та поширюються в соцмережах і засобах масової інформації.