• In English
 • У вирішенні проблем з питною водою допоможе наближення українського законодавства до європейських норм, - Владислава Магалецька

  З початку 2021 року Держпродспоживслужба провела більше 5,5 тисячі комісійних перевірок об’єктів водопостачання, при цьому порушення були виявлені майже на кожному другому об’єкті. Про це повідомила Голова Держпродспоживслужби Владислава Магалецька під час сесії «Екологія життя – зовнішні фактори, що впливають на здоров’я нації» Всеукраїнського форуму Україна-30.

  Серед порушень, що виявлялися на об’єктах централізованого водопостачання, були порушення облаштування зон санітарної охорони артсвердловин, зношеність обладнання і мереж та деякі інші. Для усунення порушень, виявлених у ході обстежень, на адресу органів місцевого самоврядування, балансоутримувачам направлялися приписи та пропозиції щодо вжиття необхідних заходів реагування.

  «Робота над вирішенням проблемних питань у цій сфері ведеться постійно. Зараз ми намагаємося виправити ситуацію, використовуючи наявні законодавчі інструменти. Однак часто їх просто не вистачає, як наприклад, у боротьбі із фальсифікатом. Вирішенню цих проблем допоможе максимальне наближення діючого законодавства до норм ЄС», - зазначила Владислава Магалецька.

  За її словами, нещодавно в Україні було впроваджено дві важливі ініціативи з наближення до європейських норм, які позитивно впливатимуть як на ситуацію з водою, так і на здоров’я українців загалом. Мова йде про:

  обмеження вмісту фосфатів у мийних засобах, яке призведе до покращення ситуації із водою, особливо у великих ріках;

  нові стандарти щодо вмісту у продуктах хімікату хлорпірифосу, які захистять населення від певних хвороб.

  «Ці рішення були наслідком наших євроінтеграційних змін та прагнень», - підкреслила Владислава Магалецька.