• In English
 • Синхронізація з ENTSO-E стане значним прогресом у євроінтеграції енергетичної галузі, - Ярослав Демченков
  Міністерство енергетики України, опубліковано 24 червня 2021 року о 18:43

  Заступник Міністра енергетики з питань європейської інтеграції Ярослав Демченков взяв участь у конференції «Виконання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом 2015-2020».

  Він розповів про стан виконання завдань, що стоять перед Міненерго в контексті європейської інтеграції в енергетичній галузі, зокрема, про підготовку до синхронізації об’єднаної енергосистеми України із європейською системою ENTSO-E, оновлення стратегічних документів та кроки до декарбонізації у галузі.

  «Інтеграція української енергетичної системи до європейської мережі ENTSO-E є важливою складовою Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. Сьогодні виконана значна частина технологічних заходів з підготовки до майбутньої синхронізації з ENTSO-E, триває активна робота на політичному рівні», - зазначив заступник Міністра.

  Ярослав Демченков проінформував, як відбувається реалізація трьох основних цілей на шляху до декарбонізації енергосектору – розвиток відновлювальної та водневої енергетики, трансформація вугільних регіонів та підвищення енергоефективності.

  Для виконання цілей Європейського зеленого курсу Міненерго спільно з міжнародними партнерами розробляє стратегію для розвитку виробництва і використання водню в Україні та вивчає потенціал української газотранспортної системи як інфраструктури для експорту водню до країн Європи.

  «Для імплементації Директиви 2012/27/ЄС про енергоефективність ми актуалізували  проект Національного плану дій з енергоефективності на період до 2030 року. Проектом передбачено скорочення кінцевого енергоспоживання на більш ніж 17% порівняно з прогнозним звичайним споживанням», - повідомив заступник Міністра.