• In English
  • Відбувся семінар щодо інклюзивного та гендерно-відповідального розвитку, відновлення та вступу до ЄС
    Апарат Урядового уповноваженого з питань гендерної політики, опубліковано 07 листопада 2023 року о 16:20

    Сьогодні відбувся семінар «На шляху до інклюзивного та гендерно-відповідального розвитку, відновлення та вступу до ЄС». Подія організована Урядовою уповноваженою з питань ґендерної політики Катериною Левченко разом із Офісом Віце-прем'єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України, Представництвом ООН жінки в Україні, Українським Жіночим Фондом, за фінансової підтримки урядів Норвегії та Швеції.

    Метою заходу було формування бачення щодо врахування принципів гендерної рівності та інклюзії в процесах відновлення та вступу України до ЄС з врахуванням рекомендацій представників/-ць громадських організацій та партнерів з розвитку.

    «Ми продовжуємо нашу спільну роботу, яка базується на принципах визначених минулого року під час конференції з відновлення в Лугано та закріплених Платформою ґендерного мейнстрімінгу та інклюзії у відновленні, для забезпечення того, щоб ці принципи стали наскрізними в стратегії відновлення України», - зазначила Катерина Левченко.  

    Заступник Міністра економіки Тетяна Бережна наголосила, що дії спрямовані на досягнення гендерної рівності, відображені в розділі «Людський капітал».  Серед спрямованих дій:

    • сприяння збалансованому розподілу неоплачуваної роботи по догляду;
    • покращення доступності закладів догляду за дітьми та послуг для людей похилого віку;
    • подолання гендерних стереотипів в професіях та бізнесі;
    • усунення гендерних упереджень у галузях освіти та заохочення участі жінок у STEM і інших традиційно чоловічих галузях;
    • зменшення розриву у заробітній платі;
    • збільшення представництва жінок на керівних посадах;
    • запобігання дискримінації та домаганням на робочому місці. 

    Під час семінару також було обговорено поточні статуси Плану Ukraine Facility та планів регіонального та місцевого розвитку і врахування в них гендерної складової; поточний стан процесу вступу України до ЄС, пріоритетні напрями адвокації та просування принципів гендерної рівності та інклюзивності, а також інструменти гендерної рівності, які використовуються в Україні при плануванні відновлення та в процесі приєднання до ЄС.