• In English
 • Промова Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля на засіданні Уряду
  Департамент комунікацій Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 07 листопада 2023 року о 16:34

  Шановні колеги, шановні українці!

  Розпочинаємо засідання Уряду.

  Ми поступово наближаємося до зими, і з кожним днем зростають ризики російського енергетичного терору.

  Тому ми готуємося до усіх сценаріїв, посилюємо активну та пасивну оборону енергооб’єктів, акумулюємо міжнародну допомогу.

  Фонд підтримки енергетики України разом з анонсованими внесками вже перевищив 300 млн євро. Серед лідерів підтримки: Євросоюз, Німеччина, Швеція, США, Велика Британія.

  За ці кошти купуємо трансформатори, турбіни, конектори, обладнання для магістральних мереж та багато іншого.

  Впевнений, що солідарність світу допоможе нам успішно пройти зиму. І вдячний усім країнам за цю підтримку нашої енергетичної стійкості.

  Сьогодні Уряд також схвалює угоду, що дозволить залучити ще 250 млн євро від Європейського Союзу на швидке відновлення. Ідеться про відбудову мостів, залізниць, шкіл, дитсадків, лікарень, житлових будинків. Ці кошти підуть і на підтримку українських аграріїв.

  Дякуємо європейським союзникам за постійну надійну допомогу!

  З початком опалювального періоду також важливим є питання надання державної підтримки вразливим категоріям населення.

  Наразі субсидії на оплату житлово-комунальних послуг отримують 1,3 млн родин, у середньому в жовтні це було близько 760 грн на сім’ю.

  Також 1,2 млн сімей отримують пільги на оплату житлово-комунальних послуг. Середній розмір таких пільг – 850 грн на місяць.

  Серед іншого, за необхідності, родини отримують субсидії на тверде паливо, граничний розмір яких складає 7 тис. грн на домогосподарство на рік. Цієї суми, на жаль, не вистачає для покриття потреб.

  Тому сьогодні за підтримки партнерів запускаємо експериментальний проект щодо додаткового забезпечення населення дровами. Граничний розмір субсидії на придбання твердого пічного побутового палива тепер зросте більш ніж удвічі й складатиме 16,2 тис. грн на рік для однієї родини.

  Таким чином даємо людям ресурс для опалення там, де немає можливості опалювати приміщення газом.

  Уряд продовжує курс на створення максимально зручних умов для започаткування та ведення підприємництва в Україні.

  Сьогодні переводимо експериментальний проект «е-Підприємець» на постійну основу.

  Йдеться про можливість за допомогою кількох кліків на порталі «Дія» отримати цілий пакет послуг:

  - державна реєстрація фізособи-підприємця;

  - реєстрація змін про ФОП;

  - повідомлення про використання єдиного рахунку;

  - реєстрація платником єдиного податку або платником ПДВ;

  - відкриття банківського рахунку.

  Загалом комплексна послуга «е-Підприємець» включає 12 опцій.

  Таким чином ми прибираємо бюрократію, радикально заощаджуємо час людей, які хочуть розпочати та розвивати власну справу, оптимізуємо процес надання публічних послуг.

  Діджиталізація залишається нашою наскрізною політикою. Маємо амбітне завдання – за наступні три роки запустити 63 нових цифрових продукти.

  Український бізнес демонструє високу адаптивність до умов воєнного часу та має позитивні очікування на майбутнє. Тому наша мета – максимально сприяти його розвитку.

  Зокрема сьогодні удосконалюємо грантову програму для ветеранського бізнесу.

  Від початку дії ветеранського компоненту програми єРобота захисникам та їхнім рідним уже погоджено грантів на 59 млн грн.

  Тепер же за кошти гранту можна буде оплатити оренду нежитлових приміщень або землі. Сума гранту стане більш диференційованою залежно від категорії отримувача та кількості робочих місць, які будуть створені. А загалом ветеран зможе отримати максимальний грант на суму 1 млн грн, члени його сім’ї – на суму до 500 тис. грн.

  Тож працюємо на перемогу, на посилення України, на відбудову та створення сучасної конкурентної економіки.

  Дякую за увагу!

  Слава Україні!

  Промова Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля на засіданні Уряду Промова Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля на засіданні Уряду Промова Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля на засіданні Уряду Промова Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля на засіданні Уряду Промова Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля на засіданні Уряду Промова Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля на засіданні Уряду Промова Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля на засіданні Уряду Промова Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля на засіданні Уряду