• In English
 • Відбулися чотири публічні дискусії щодо нового житлового законодавства України

  Представники органів влади, народні депутати, керівники органів місцевого самоврядування, громадські активісти та міжнародні експерти обговорили нові підходи у реалізації житлової політики в Україні.

  Зокрема, наголошувалося – житлове законодавство вже не відповідає нинішнім вимогам та новим викликам. Зараз в Україні діє Житловий кодекс, який був ухвалений ще в радянські часи – в 1983 році. Також чинною є і Концепція Державної житлової політики, яку затвердили ще у 1995 році.

  Учасники дискусій наголошували – багато норм чинного законодавства підлягають скасуванню та унеможливлюють залучення міжнародної допомоги для розвитку житлових фондів.

  Час та нові виклики диктують необхідність впровадження нового житлового законодавства, а також нових принципів забезпечення житлом українців. Особливо, враховуючи масштаби зруйнованого житлового фонду внаслідок збройної агресії рф та велику кількість внутрішньо переміщених осіб. Одним із варіантів розміщення ВПО може стати створення житлового фонду соціального призначення.

  Окрім того, на шляху України до ЄС нове житлове законодавство має бути максимально синхронізовано з європейським.

  У фокусі уваги також було питання необхідності впровадження прозорості у житловій сфері, зокрема, за допомогою цифровізації усіх процесів.

  Учасники публічних дискусій домовилися продовжити обговорення найактуальніших проблем, аби якнайскоріше розпочати розробку нового житлового законодавства України.