• In English
 • Відбулося засідання Українсько-катарського круглого столу
  Міністерство фінансів України, опубліковано 31 серпня 2021 року о 16:16

  Сьогодні, 31 серпня, в рамках другого засідання спільної комісії з економічного, торговельного та технічного співробітництва між Урядом України та Урядом Держави Катар відбулося засідання Українсько-катарського круглого столу.

  З української сторони відкривав засідання виконавчий директор UkraineInvest Сергій Цівкач, із катарської сторони – директор департаменту міжнародного співробітництва Міністерства торгівлі та промисловості Ахмед Ахан.

  Під час круглого столу обговорено основні напрями двостороннього співробітництва, зокрема в торговельно-економічній, енергетичній, промисловій, інфраструктурній, IT сферах. Також ключовими питаннями були забезпечення продовольчої безпеки і розвиток підприємництва між Україною та Державою Катаром.

  Окрім цього, зазначене засідання стало платформою для спілкування як ділових кіл двох країн, так і для офіційних представників країн. Представникам Держави Катар було представлено потенціал України для спрямування іноземних інвестицій – це насамперед обумовлено тим, що Україна має значний потенціал розвитку бізнесу та внутрішнього ринку; вигідне географічне положення на перетині основних транспортних шляхів між Європою та Азією; порівняно недорогу і водночас кваліфіковану робочу силу; великий науковий потенціал та розвинену інфраструктуру. Україна є і залишається привабливою країною для інвестування.

  «Держава Катар є однією з пріоритетних країн для UkraineInvest, і наша команда надалі сприятиме катарським інвесторам, які розглядають Україну як перспективну країну для інвестування. Економічне співробітництво між Україною та Державою Катар є взаємовигідним та має значні можливості для розвитку. Роль України у забезпеченні глобальної продовольчої безпеки невпинно зростає і наш агросектор має безліч інвестиційних можливостей для катарських інвесторів. Україна продовжує модернізацію інфраструктури, щоб посилити свої конкурентні переваги. Ухвалення закону про концесії створює можливості для катарських інвесторів. Зокрема, QTerminals, провідний катарський портовий оператор, вже виграв конкурс концесій на порт Ольвія в Миколаєві», – зазначив виконавчий директор UkraineInvest Сергій Цівкач.

  Під час засідання виступили представники Міністерства аграрної політики та продовольства України, Торгово-промислової палати України, Катарсько-українського бізнес-форуму, Міністерства енергетики України, Держенергоефективності, Міністерства з питань стратегічних галузей промисловості України, Міністерства цифрової трансформації України, Фонду стартапів, Фонду державного майна, а також Укрзалізниці.

  З катарської сторони делегація була представлена такими організаціями та відомствами, як Агентство сприяння інвестиціям (InvestQatar), Хасадфуд, Торгово-промислова палата Катару, Nebras Power, Катарський банк розвитку, Вільні зони Катару та інші.

  Обмін контактами слугуватиме потужним поштовхом для розвитку стратегічних двосторонніх відносин для обох держав.