• In English
 • Міненерго робитиме все, щоб максимально спростити інвестору умови і забезпечити гарантії, - Герман Галущенко
  Міністерство енергетики України, опубліковано 31 серпня 2021 року о 14:41

  Вже є конкретні проекти, які принесуть інвестиції, а також суттєво задіють потужності української енергосистеми. На цьому наголосив Міністр енергетики Герман Галущенко в інтерв’ю виданню «Інтерфакс-Україна».

  «Ми, як Міністерство, робитимемо все, щоб максимально спростити інвестору умови і забезпечити гарантії», - зазначив Герман Галущенко.

  За його словами, є багато напрямків, за якими в українську енергетику можна залучати інвестиції.

  «Насамперед, це атомна генерація. І тут ми можемо говорити і про добудову блоків, і про інші проекти, які дають локалізацію виробництва в Україні. Це конкретні проекти, які дійсно дадуть інвестиції, а також суттєво задіють наші вітчизняні потужності. Так, є напрацювання, щоб залучати до добудови ХАЕС великих інвесторів», - зазначив Міністр енергетики.

  Крім того, перспективними з точки зору інвестицій є ринки допоміжних послуг і маневрені потужності.

  «Потрібно буде інвестувати 1,5-2 млрд грн у технологічні проекти. По-перше, це energy storage, які будуть одними з ключових технологій. Укргідроенерго уже підготувало інвестиційний проект на 200 МВт накопичувачів і має фінансову підтримку Світового банку. Ми розраховуємо, що цей досвід буде масштабований. Це найздоровіший шлях до розвитку нашої енергосистеми, це зрозумілі ринки зі зрозумілими позиціями і термінами повернення інвестицій», - зазначив Герман Галущенко.

  Також відбувається комунікація з різними компаніями в нафтогазовій галузі щодо видобутку, поставок газу та нафти, – їх цікавить співпраця з Україною.