• In English
 • Відбулося чергове засідання Ради з національної інфраструктури геопросторових даних

  Сьогодні, 24 травня 2023 року, відбулося чергове засідання Ради з національної інфраструктури геопросторових даних (НІГД) під головуванням Міністра аграрної політики та продовольства України Миколи Сольського. Участь у заході брали члени Ради – представники Держгеокадастру, керівники центральних органів виконавчої влади, представники РНБО, НАН, органів місцевого самоврядування, громадських організацій, експерти.

  У ході засідання заступник Голови Держгеокадастру Дмитро Макаренко доповів про основні досягнення щодо розвитку НІГД за три місяці, що минули з попереднього засідання Ради з НІГД, зокрема зі створення геопросторових даних. Він наголосив, що на сьогодні завершено роботи щодо оновлення цифрових топографічних даних масштабу 1:25 000 (104 трапеції, 8650 кв. км), досягнуто домовленостей з міжнародними партнерами про безоплатне встановлення 20 ГНСС-станцій, вдосконалено функціонал реєстрації метаданих на геопорталі пілотного проекту НІГД.

  Директор Департаменту розвитку НІГД Держгеокадастру Андрій Галайда поінформував, що наразі на геопорталі пілотного проекту НІГД зареєстровано 1 026 територіальних громад, 16 центральних органів виконавчої влади та 21 місцевий орган влади.

  Також учасники засідання ознайомилися з оновленими функціональними інструментами геопорталу пілотного проекту НІГД. Зокрема, систему доповнено новими типами даних (ортофотоплани та метадані на всю територію України), передбачено можливість пошуку потрібної інформації та формування витягу з системи для отримання метаданих. Крім того, вже існує можливість обміну інформацією між державними органами та установами на геопорталі.

  Довідково

  Раду з національної інфраструктури геопросторових даних утворено відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 09 вересня 2020 р. № 812. Також цією постановою затверджено Положення про Раду та визначено її склад.