• In English
 • Відбулася зустріч Прем’єр-міністра у форматі тристороннього соціального діалогу з представниками профспілок та роботодавців
  Департамент комунікацій Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 07 жовтня 2021 року о 18:05

  Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль у форматі тристороннього соціального діалогу провів зустріч із представниками Спільного представницького органу репрезентативних всеукраїнських об’єднань профспілок на національному рівні та Спільного представницького органу сторони роботодавців на національному рівні. На зустрічі також були присутні Перший віце-прем’єр-міністр — Міністр економіки Олексій Любченко та Міністр соціальної політики Марина Лазебна.

  «Існує низка економічних викликів, які серйозно впливають як на роботодавців, так і на колективи. Наше завдання — знайти спільні вирішення цих питань», — зазначив Прем’єр-міністр.

  Міністр соціальної політики Марина Лазебна під час зустрічі розповіла про основні результати реалізації соціальної політики та важливі плани на майбутнє.

  «З 2020 року наш Уряд задекларував, що головним пріоритетом нашої діяльності є люди, їхні життя та здоров’я. Цей пріоритет ми заклали в усі стратегічні документи та послідовно реалізуємо в кожному практичному рішенні», — зазначила Марина Лазебна.

  Міністр окреслила чотири пріоритетні соціальні реформи, які Уряд планує реалізувати. Серед них: реформа прожиткового мінімуму, пенсійна реформа (як у частині підвищення пенсійного забезпечення, так і впровадження накопичувального рівня пенсійної системи), покращення взаємодії з громадами в питанні соціального захисту та цифровізація соціальної сфери, зокрема створення єдиного соціального реєстру.

  За словами Марини Лазебної, це дасть можливість заощадити мільярди гривень адміністративних витрат і спрямувати ці кошти безпосередньо на соціальний захист.

  Як зазначив Перший віце-прем’єр-міністр Олексій Любченко, Міністерство економіки активно комунікує і з роботодавцями, і з профспілками та розуміє проблеми, які склались у трудовій сфері. За його словами, найближчим часом Мінекономіки планує збільшити рівень працевлаштування через державні центри зайнятості. Також Міністерство створить цифрову карту регіонів, яка відображатиме потреби в робочих місцях.

  Представники роботодавців подякували Уряду за відновлення роботи Національної ради соціально-економічного розвитку та активний діалог. Вони також представили своє бачення основних викликів, які необхідно спільно вирішувати. Серед них, зокрема, демографічна ситуація, промисловий потенціал та залучення представників роботодавців та профспілок до розробки стратегічних документів та антикризових заходів.

  Представники профспілок зазначили, що сьогоднішня зустріч — підтвердження необхідності соціального діалогу та партнерства та подякували Уряду за зважену позицію в питанні тарифів в умовах вільного ринку. Також вони підкреслили необхідність разом напрацювати єдиний підхід до оновлення трудового законодавства з урахуванням зобов'язань не погіршувати умови праці та порушили питання підвищення мінімальної зарплати.

  Прем'єр-міністру були передані вимоги від представників, які приїхали до Києва у зв'язку зі Всесвітнім днем профспілок за гідну працю. Як було зазначено: є розуміння, що Уряду потрібен час на їх опрацювання, а для людей важливе розуміння, що влада їх чує.

  Очільник Уряду констатував, що Україні потрібна сучасна європейська модель трудових відносин. Денис Шмигаль також додав, що Уряд системно підвищує мінімальну заробітну плату і водночас шукає баланс, враховуючи інфляцію та навантаження на роботодавців.

  Прем’єр-міністр також розповів про плани щодо створення робочих місць, відновлення промислового потенціалу та відповів на інші запитання учасників наради. Наостанок Денис Шмигаль закликав представників роботодавців та профспілок сприяти кампанії з вакцинації колективів, щоб убезпечити людей та зберегти економічну активність підприємств.

  Відбулася зустріч Прем’єр-міністра у форматі тристороннього соціального діалогу з представниками профспілок та роботодавців Відбулася зустріч Прем’єр-міністра у форматі тристороннього соціального діалогу з представниками профспілок та роботодавців Відбулася зустріч Прем’єр-міністра у форматі тристороннього соціального діалогу з представниками профспілок та роботодавців Відбулася зустріч Прем’єр-міністра у форматі тристороннього соціального діалогу з представниками профспілок та роботодавців Відбулася зустріч Прем’єр-міністра у форматі тристороннього соціального діалогу з представниками профспілок та роботодавців