• In English
 • Комісія ТЕБ та НС доручила Харківській ОДА посилити протиепідемічні заходи в регіоні
  Департамент комунікацій Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 07 жовтня 2021 року о 17:58

  Державна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій на позачерговому засіданні 7 жовтня розглянула загострення ситуації з поширенням коронавірусної хвороби на території Харківської області.

  Як зазначив Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко, на початку тижня спостерігалось погіршення епідситуації в Харківській області, але оперативні дії як державної, так і місцевої влади дозволили стабілізувати ситуацію.

  «В області перевищували два індикатори: кількість позитивних тестів та кількість госпіталізацій. Оперативно реагуючи на дану ситуацію, було нарощено кількість тестувань і додані нові заклади охорони здоров’я, зокрема, лікарні, які мають ліжка з киснем. Це дозволило нам вивести область з ознак, перевищення яких дозволяє встановлювати «червоний» рівень епідемічної небезпеки», - підкреслив Міністр.

  Але ситуація з поширенням COVID-19 залишається напруженою, тому Комісія ухвалила рішення зобов’язати Харківську обласну державну адміністрацію посилити протиепідемічні заходи в регіоні.

  «Критичного навантаження на систему охорони здоров’я в області немає. Але потрібно посилити додатковий нагляд за збільшенням кількісті захворювань», - підсумував Віктор Ляшко.

  Комісія ТЕБ та НС доручила Харківській ОДА:

  - продовжувати збільшувати кількість тестувань методом полімеразної ланцюгової реакції та експрес-тесту;

  - посилити контроль за дотриманням критеріїв госпіталізації пацієнтів з коронавірусною хворобою, неухильно виконуючи галузеві стандарти організації надання медичної допомоги хворим на COVID-19;

  - оновити маршрути пацієнтів та їх суворе виконання медичною службою області;

  - ініціювати встановлення додаткових обмежувальних протиепідемічних заходів на території окремих територіальних громад у межах області.