• In English
 • Міністерство оборони України оновлює засади державної політики у сфері військової освіти та підготовки
  Міністерство оборони України, опубліковано 07 жовтня 2021 року о 17:46

  Сьогодні на базі Національного університету оборони України імені Івана Черняховського під головуванням першого заступника Міністра оборони України Івана Руснака відбулася нарада з проблемних питань трансформації військової освіти та підготовки військових фахівців. 

  У нараді взяли участь посадові особи структурних підрозділів Міноборони та Генерального штабу ЗС України, керівники вищих військових навчальних закладів та закладів фахової передвищої військової освіти, а також представники Національного агентства із забезпечення якості вищої
  освіти. Під час наради обговорили важливі та нагальні питання трансформації системи військової освіти і підготовки військових фахівців з урахуванням стандартів НАТО.
  "Ми розуміємо, що в умовах російської збройної агресії та інших потенційних гібридних загроз суверенітету нашої держави поповнення лав української армії професійним та вмотивованим офіцерським і сержантським складом є першорядним чинником зміцнення обороноздатності держави. З огляду на це Міністерство оборони України оновлює засади державної політики у сфері військової освіти та підготовки, які передбачають цілковите переформатування алгоритму здобуття військовослужбовцями ступенів вищої освіти та рівнів військової освіти", — зазначив у вступному слові перший заступник Міністра оборони України Іван Руснак.
  Перший заступник Міністра оборони наголосив, що на виконання наказу Міністра оборони України триває робота над здійсненням заходів оборонної реформи на середньострокову перспективу у формі десяти проектів, серед яких виокремив проект "Професійна військова освіта", метою якого є набуття оперативних (бойових, спеціальних) спроможностей військового відомства для належного виконання завдань оборонного планування, застосування Збройних Сил України, спільних дій у складі об’єднаних органів військового управління, а також їх сумісності зі збройними
  силами держав-членів НАТО.
  За словами Івана Руснака, для належної реалізації базового плану проекту "Професійна військова освіта" вживають заходів з удосконалення чинної законодавчої бази, щоб оновлена система військової освіти стала більш гнучкою та створювала передумови для нарощування власних спроможностей.
  "Після внесення змін до чинного законодавства система військової освіти запрацює по-новому", — підкреслив перший заступник Міністра оборони України.
  Більш детально /за посиланням/.