• In English
 • Відбулась зустріч команди Мінінфраструктури з Українською асоціацією девелоперів

  Відбулась зустріч команди Мінінфраструктури з Українською асоціацією девелоперів.

  Під час розмови обговорили:

  • розвиток житлового будівництва;
  • взаємодію між органами місцевого самоврядування, виконавчою владою та учасниками ринку;
  • перспективи змін у регуляції дозвільних документів;
  • запровадження європейських підходів до якості будівельних матеріалів;
  • планування та розвиток територій.

  «Розвиток галузі та відновлення України в цілому має відбуватися на засадах прозорості та існування єдиних правил для всього ринку. Поступова інтеграція до Європейського союзу вимагає якісно нового підходу до стандартів в галузі – від сертифікації будівельних матеріалів до цифровізації та автоматизації дозвільної системи у будівництві. Йдеться про базові напрямки змін, які мінімізують корупційні ризики, а відповідно посилюють одну з важливих галузей української економіки. Це одне з важливих питань, які підіймаються як в нашому суспільстві, так і серед наших міжнародних партнерів», – прокоментував Віце-прем’єр-міністр з відновлення України – Міністр розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександр Кубраков.

  «На сьогодні ми активно працюємо над законодавчою базою відновлення. Важливо, щоб процес відбудови та подальшого розвитку країни для всіх учасників ринку відбувався за принципом розумної регуляції дозвільних документів, європейських стандартів та цифровізації. Тільки так ми зможемо забезпечити ефективне управління, об’єднати зусилля багатьох стейкхолдерів та зробити процеси підзвітними перед громадськістю та донорами. Нині ми працюємо над створенням широкої законодавчої рамки, яка регулюватиме всі ключові аспекти відбудови. Відповідний законопроект «Про основні засади відновлення» плануємо презентувати у квітні», – сказала голова Комітету ВРУ з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Олена Шуляк.

  За її словами, важливою темою в контексті відновлення є і якість будівельних матеріалів. 90% всього необхідного для післявоєнного відновлення і відбудови потенційно можуть забезпечити саме вітчизняні виробники. Верховна Рада ще у 2020 році ухвалила закон 850–IX «Про надання будівельної продукції на ринку», що є ключовим кроком для імплементації відповідного Регламенту ЄС 305/2011, що передбачає якісні будівельні матеріали, запобіжники проти фальсифікату, чіткі вимоги до стійкості та безпеки споруд. 305-й регламент запрацює вже з 2025 року.