• In English
 • Відбулася презентація технічних рекомендацій для нових будівель з близьким до нульового рівнем споживання енергії в Україні
  Міністерство розвитку громад та територій України, опубліковано 02 грудня 2022 року о 19:57

  1 грудня відбулася презентація та обговорення фінального звіту проекту «Технічні рекомендації для проектів нового будівництва будівель з близьким до нульового рівнем споживання енергії в Україні», організоване iC Consulenten Україна у співпраці з Міністерством розвитку громад та територій України.

  Розроблені технічні рекомендації — важливий крок на шляху до появи в Україні сучасних, комфортних та високо енергоефективних будівель. Адже будівлі з близьким до нульового рівнем споживання не лише економлять енергію, але й забезпечують високий рівень комфорту та позитивно впливають на здоров’я людей, які перебувають у таких приміщеннях.

  Відтак під час заходу було представлено результати роботи проекту та основні положення звіту з технічними рекомендаціями для нових будівель з близьким до нульового рівнем споживання енергії в Україні.

  Технічні рекомендації наведені у звіті будуть опрацьовані з метою їх подальшого використання при встановленні вимог до будівель з близьким до нульового рівнем споживання енергії в Україні. Фінальний звіт буде опублікований на веб-сайті Мінрегіону найближчим часом.

  Серед понад 100 учасників, які долучились до заходу, були представники компаній у сфері інженерії, енергетичного аудиту, вищих навчальних закладів України, архітектори, представники проектів міжнародної технічної допомоги та інші.

  Нагадаємо, проект «Технічні рекомендації для проектів нового будівництва будівель з близьким до нульового рівнем споживання енергії в Україні» реалізовано в межах забезпечення імплементації законодавства ЄС щодо енергетичної ефективності будівель в Україні. Він спрямований на підтримку розробки та встановлення вимог до будівель з близьким до нульового рівнем споживання енергії (NZEB) в Україні.

  Фінансування проекту здійснювалось Finland Ukraine Trust Fund, який управляється Північною екологічною фінансовою корпорацією (NEFСO) та фінансується Міністерством закордонних справ Фінляндії.

  Головний виконавець робіт з розробки технічних рекомендацій для будівель із близьким до нульового рівнем споживання енергії — VTT Technical Research Centre of Finland. Місцевий консультант проекту — iC Consulenten Україна.