• In English
 • 02 грудня: Ситуація в енергетиці
  Департамент комунікацій Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 02 грудня 2022 року о 20:32

  Керівники ОСР нестимуть персональну відповідальність за недотримання графіків відключення електроенергії

  Без сплати митних платежів в Україну ввезено понад 392 тис. генераторів

  США нададуть Україні підтримку обсягом 53 млн доларів на «придбання важливого електромережевого обладнання»

  Стабільність інфраструктури

  Електроенергія

  Німеччина передасть Україні ще 350 генераторів, – повідомив канцлер Олаф Шольц за підсумками телефонної розмови з Президентом України Володимиром Зеленським. Ця допомога виділена додатково до 56 млн євро для ремонту енергетичної інфраструктури.

  США нададуть Україні підтримку обсягом 53 млн доларів на «придбання важливого електромережевого обладнання», яке «швидко буде доставлено в Україну в екстреному порядку». Україна отримає розподільні трансформатори, автоматичні вимикачі, пристрої захисту від стрибків напруги, роз’єднувачі та інше критично важливе обладнання.

  1 грудня 2022 року президент ДП «НАЕК «Енергоатом» Петро Котін підписав наказ про звільнення заступника головного інженера ВП ЗАЕС Юрія Чернічука, який також виконував обов‘язки головного інженера станції. Таке рішення пов‘язане із наявністю підтвердженої інформації про колабораційну та зрадницьку діяльність Юрія Чернічука на користь окупантів.

  Понад 392 тис. електрогенераторів та інших товарів, призначених для відновлення енергетики й забезпечення України електроенергією, ввезено в Україну без сплати митних платежів, йдеться у повідомленні, оприлюдненому Державною митною службою України на своїй сторінці. Сума наданих пільг складає понад 885 млн грн.

  Міністр енергетики України Герман Галущенко провів нараду щодо справедливої і рівномірної черговості розподілу використання доступної потужності та електроенергії між споживачами під час застосування заходів із примусового обмеження споживання електроенергії. Міністр наголосив, що минулого тижня кількість скарг від споживачів щодо недотримання графіків та несправедливості у черговості відключень зросла удвічі. Голова НКРЕКП Костянтин Ущаповський під час наради наголосив, що комісія запроваджує персональну відповідальність керівників ОСР за невиконання нормативних документів щодо введення обмежень споживання.

  Газ

  Голова правління НАК «Нафтогаз України» Олексій Чернишов провів зустріч із Assistant Administrator Бюро USAID у справах Європи та Євразії Ерін Елізабет МакКі. Сторони обговорили наслідки ракетних обстрілів російської федерації для української цивільної енергетичної інфраструктури та критичні потреби України для проходження опалювального сезону 2022-2023 року. Очільник Нафтогазу наголосив на потребі України в отриманні додаткового обсягу газу. Обговорили потреби України в оперативній допомозі у вигляді обладнання та матеріалів. Йдеться, зокрема, про метанол, газові компресори, дизельні генератори та обладнання для видобутку газу. Відповідно до попередніх розрахунків Міненерго, враховуючи військові ризики, для генерації електроенергії на період опалювального сезону необхідно додатково до 3 млрд кубів газу, що в грошовому еквіваленті на сьогодні — понад 4 млрд доларів США. У цьому нам потрібна допомога наших іноземних партнерів», — пояснив Олексій Чернишов.

  Компанії, які входять в "ДТЕК Нафтогаз", придбали на відкритому аукціоні 29 листопада право на розробку двох газових родовищ у Полтавській області – Майорівській площі за 1,102 млрд грн та Бірківсько-Зіньківській за 211 млн грн.

  Державна компанія «Укргідроенерго» презентувала «пілотний» проект з виробництва зеленого водню на базі Дніпровської ГЕС щодо будівництва електролізера на базі ДніпроГЕС, який дозволить виробляти 210 м3 «зеленого» водню на годину. Зараз компанія розробляє проект на ДніпроГЕС, номінальна потужність якого становитиме 1 МВт.

  ЖКХ

  Фонд енергоефективності України отримав за перший тиждень з моменту відкриття 25 заявок від ОСББ на участь у пілотній програмі з відновлення житла з бюджетом EUR5 млн, наданих Євросоюзом.

  Міжнародний вимір та санкції

  Напади росії на енергетичну мережу та цивільну інфраструктуру України лише посилюють підтримку союзників – міністр закордонних справ Канади Мелані Жолі

  Україна і МАГАТЕ продовжують роботу над впровадженням зони безпеки на Запорізькій АЕС, – повідомили після зустрічі в Бухаресті голова МЗС України Дмитро Кулеба та очільник міжнародного агентства Рафаель Маріано Гроссі


  За даними Міністерства енергетики, Укренерго, Нафтогаз, Енергоатом

  02 грудня: Ситуація в енергетиці