• In English
 • Відбулась перша зустріч секторальної робочої групи з машинобудування в рамках роботи над програмою Ukraine Facility від ЄС
  Міністерство економіки України, опубліковано 22 серпня 2023 року о 11:37

  Відбулася перша зустріч секторальної робочої групи з машинобудування в рамках роботи над Планом України для реалізації програми Ukraine Facility та розробки галузевих стратегій розвитку. До роботи групи залучені представники Офісу Президента України. Діяльність групи координується Міністерством економіки України за аналітично-консалтингової підтримки Київської школи економіки та модерується консалтинговою компанією Kearney.

  «Створення виробництв із доданою вартістю та нових робочих місць є важливим пріоритетом для держави у повоєнному відновленні. Машинобудування тут володіє значним потенціалом, особливо з огляду на традиційно сильні позиції України в секторі та роль галузі для розвитку практично всіх сфер економіки. У багатьох напрямках ми володіємо значним потенціалом для локального виробництва, який Уряд прагне реалізувати та розвивати в ході процесу повоєнної відбудови. Тому завдання робочої групи — знайти ті напрямки, які дадуть найбільший позитивний ефект для розвитку галузі та економіки загалом», - зазначив заступник Керівника Офісу Президента України Ростислав Шурма.

  У ході дискусії представники публічного та приватного сектору підняли питання розвитку мережі індустріальних парків, створення сприятливих податкових умов, залучення технологій та капіталів, професійного навчання працівників галузі, страхування інвестицій та воєнних ризиків, а також створення нових виробничих потужностей на базі спільних підприємств з іноземними інвесторами. 

  «Швидкий економічний стрибок можливий завдяки створенню доданої вартості в ланцюгах постачання. Саме тому в усіх стратегічних напрямках розвитку значний фокус здійснюється на переробку. Відтак, машинобудування та технології грають ключову роль в успішному розвитку практично всіх галузей економіки. Ми прагнемо суттєво збільшити об'єми внутрішнього виробництва галузі. Наше завдання в межах цієї секторальної робочої групи — знайти такі напрямки і проекти, які дозволять створити сучасні технологічні виробництва не лише щоб задовольнити попит всередині країни, але й з перспективою подальшого виходу на зовнішні ринки», - підкреслила заступник Міністра економіки України Надія Бігун.

  Окремо в ході обговорення учасники секторальної групи звернули увагу на  доступ гравців до фінансів та кредитів, потенційну локалізацію виробництв та становище національного виробника, підвищення платіжної спроможності учасників ринку, потенційні законодавчі та регуляторні зміни, а також створення і розбудову R&D інфраструктури в Україні на базі наявних підприємств.

  Напрацювання групи будуть використані для формування стратегічних документів розвитку галузі та включені до Плану України, робота над яким триватиме до 31 жовтня. 

  Створення секторальних робочих груп є однією з активностей проекту Good Governance Fund «Економічний хаб: ефективна політика управління публічними фінансами та візія зростання», який реалізується за підтримки Уряду Великої Британії (UK Aid). Імплементаторами проекту є Abt Britain та Київська Школа Економіки.