• In English
 • Ситуація в енергосистемі на 22 серпня
  Міністерство енергетики України, опубліковано 22 серпня 2023 року о 11:54

  У Дніпропетровській області через обстріли були без світла 50 тисяч споживачів, на Львівщині вимикалася лінія НЕК «Укренерго» - знеструмлювалися 277 тисяч абонентів.

  НАСЛІДКИ ОБСТРІЛІВ

  Через нічні обстріли в Дніпропетровській області відключились 2 лінії електропередачі 150 кВ. В результаті було знеструмлено більше 50 тисяч споживачів. Також зафіксовано збій в русі потягів. Менше ніж через годину споживачів було заживлено по резервним лініям. Ремонт пошкоджених ліній триває.

  СТАН МЕРЕЖ 

  У Львівській області вимикалася лінія електропередачі 330 кВ НЕК «Укренерго», через що короткостроково у регіоні знеструмлювалися 277 тисяч споживачів, частково розвантажувалися 2 великі та 5 малих СЕС. Під час огляду лінії з’ясувалося, що причиною відключення стало зрізане сторонніми особами дерево.
  Через технологічне порушення вимикалася також лінія 330 кВ у Дніпропетровській області, за годину після огляду та поточного ремонту лінію було підключено.

  ГЕНЕРАЦІЯ

  У межах підготовки до нового опалювального сезону триває масштабна ремонтна кампанія на об’єктах генерації - теплової, гідро- та атомної. 

  СИТУАЦІЯ В РЕГІОНАХ

  У Миколаївській області через лісову пожежу було відключено лінії електропередачі 150 кВ та 10 кВ, що призвело до тимчасового знеструмлення близько 700 побутових та 20 юридичних споживачів у 4 населених пунктах. 

  НАСЛІДКИ НЕГОДИ
  Внаслідок грозового шторму знеструмлювалися 70 населених пунктів у Донецькій області. Без світла тимчасово були більше 30 тисяч абонентів. Залишаються знеструмленими 24 населених пункти, ремонтні роботи тривають.

  СИТУАЦІЯ У ПРИФРОНТОВИХ ОБЛАСТЯХ 

  Триває ворожий терор прифронтових та прикордонних з рф областей. Залишаються знеструмленими частина абонентів у Донецькій, Харківській, Запорізькій, Сумській, Херсонській та Чернігівській областях. Ремонтні бригади працюють там, де це дозволяє безпекова ситуація.

  НАСЛІДКИ ПІДРИВУ ДАМБИ КАХОВСЬКОЇ ГЕС

  У Херсоні залишаються знеструмленими близько 10,5 тисячі споживачів. Енергетики працюють над відновленням електропостачання, але ремонтні роботи сповільнені через обстріли.

  СИТУАЦІЯ НА ЗАЕС

  Фіксується незначне зниження рівня води у ставку-охолоджувачі. Наразі він становить 16,14 м. Цього достатньо для забезпечення потреб станції.

  ЕКСПОРТ/ІМПОРТ 

  Комерційний імпорт електроенергії за минулу добу склав 3 407,00 МВт*год. Експорт відсутній.