• In English
 • Відбудова медзакладів: на Чернігівщині відновлено пологовий будинок, який постраждав від уламків російських ракет
  Міністерство охорони здоров'я України, опубліковано 04 грудня 2023 року о 17:01

  Пологовий у Чернігові було пошкоджено ще в перші місяці повномасштабної війни. Попри щоденні ворожі обстріли та облогу Чернігова медзаклад продовжував працювати та приймати породіль.

  Під час активних бойових дій, коли частина Чернігівщини буда в окупації, від вибухів постраждав фасад медзакладу та внутрішні приміщення, вікна та дах. Тому, щоб забезпечити доступ пацієнтів до медичних послуг, потрібна була допомога із відновленням пологового.

  Чернігівський пологовий будинок взяв участь у «Відкритій програмі грантів» Проекту USAID «Підтримка реформи охорони здоров’я». Коштом програми вдалось відновити:

  пошкоджену вибухом частину фасаду медичного закладу,

  стелі, підлоги й стіни 42 приміщень, критично важливих для якісного функціонування: пологові зали, післяпологові палати та коридор післяпологового відділення.

  Послугами пологового у 2023 році уже скористалися майже 3000 жінок, які отримали якісні медичні послуги у комфортних умовах.

  Сьогодні пологовий будинок Чернігівської міської ради є медичним закладом вищої акредитаційної категорії, де надається кваліфікована акушерська та гінекологічна допомога пацієнтам не тільки з Чернігова, але й зі всіх районів області.

  За понад півтора року війни ворог пошкодив на Чернігівщині 67 обʼєктів медзакладів та ще 8 зруйнував вщент. Наразі в області вже вдалося відновити 38 медзакладів.

  Нагадаємо, напередодні МОЗ повідомляло, що у Нікополі відновлено лікарню, пошкоджену вибуховою хвилею.