• In English
 • Віце-президентом Європейської та Середземноморської організації карантину і захисту рослин обрано представника України

  26 вересня в рамках 68-ї Сесії Ради Європейської та Середземноморської організації карантину і захисту рослин (ЄОКЗР) відбулися установчі вибори, на яких одноголосно Віце-президентом ЄОКЗР було обрано представника нашої країни. Ним став директор Департаменту фітосанітарної безпеки, контролю в сфері насінництва і розсадництва Держпродспоживслужби – головний фітосанітарний інспектор України Андрій Челомбітко.

  Ця подія стала історичною для всієї фітосанітарної спільноти нашої країни, адже за 24 роки членства України в ЄОКЗР представник нашої держави вперше зайняв керівну посаду в цій міжурядової організації, яка відповідає за співпрацю в сфері охорони здоров'я рослин.

  Від початку створення ЄОКЗР, у 1951 році, географія організації збільшилась з 15 до 52 країн-членів та охоплює майже всі країни в європейському та середземноморському регіонах, а також азіатські країни, які раніше входили до складу колишнього СРСР.

  Слід зазначити, що всі члени Європейського Союзу є членами ЄОКЗР. Крім своїх країн-членів, ЄОКЗР встановила численні контакти з Європейською Комісією, Європейським управлінням з безпеки харчових продуктів (EFSA) та Євразійською економічною комісією (ЄЕК).

  Цілями організації є:

  - захист здоров'я рослин у сільському господарстві, лісовому господарстві, а також рослин у природному середовищі;

  - розробка міжнародної стратегії щодо запобігання проникненню і поширенню шкідливих організмів (включаючи інвазійні чужорідні рослини), які завдають шкоди культурним і диким рослинам у сільськогосподарських і природних екосистемах, та захисту біорізноманіття;

  - сприяння гармонізації фітосанітарних правил і всіх інших питань та офіційних дій щодо захисту рослин;

  - сприяння використанню сучасних, безпечних і ефективних методів боротьби з шкідливими організмами;

  - підготовка та надання документації та інформаційної підтримки національним організаціям захисту і карантину рослин (НОКЗР).

  Для досягнення зазначених цілей ЄОКЗР активно впроваджує такі заходи:

  - розробляє та затверджує регіональні стандарти з фітосанітарних заходів і використання засобів захисту рослин;

  - організовує технічні наради, які об'єднують експертів з усіх частин регіону ЄОКЗР;

  - бере участь у міжнародних заходах, пов'язаних з фітосанітарними заходами, які координуються Секретаріатом МКЗР в рамках ФАО.

  - організовує міжнародні конференції й семінари для дослідників у сфері захисту рослин, керівників НОКЗР, фітосанітарних інспекторів;

  - публікує власний офіційний журнал (OEPP/EPPO Bulletin), звіти про діяльність ЄОКЗР, розробляє для загального доступу профільні бази даних і веб-сайт.

  З моменту вступу до ЄОКЗР Україна бере активну участь в її діяльності та керується директивними документами, які розробляє і надсилає національним службам країн-членів Секретаріат цієї організації.

  З обранням на посаду Віце-президента ЄОКЗР представника України наша держава отримала шанс на реалізацію планів щодо активнішої співпраці з країнами європейського та середземноморського регіонів у сфері карантину і захисту рослин з метою найбільш ефективного забезпечення фітосанітарної безпеки як України окремо, так і всього регіону ЄОКЗР.