• In English
 • Віце-прем’єр-міністр Олег Уруський провів у Харкові нараду щодо розвитку авіаційної галузі  25 лютого Віце-прем’єр-міністр України – Міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олег Уруський провів у Харкові виїзну нараду з керівництвом ДК «Укроборонпром» та авіабудівних підприємств України.
  За словами посадовця, у професійному колі обговорили ряд важливих питань:

  • виконання Держоборонзамовлення на виготовлення трьох військово-транспортних літаків Ан-178 для ЗС України;
  • відновлення роботи Харківського державного авіаційного виробничого підприємства;
  • виконання доручення Президента України з реалізації Програми побудови вітчизняних вертольотів.

  «Також розглянули матеріали щодо Державної цільової науково-технічної програми розвитку авіаційної промисловості України на 2021-2030 роки», – уточнив Віце-прем’єр-міністр України.
  Олег Уруський поінформував учасників наради про заходи, які здійснюються Мінстратегпромом у літакобудівній галузі.

  Віце-прем’єр-міністр, зокрема, зазначив, що актуалізовано Стратегію відродження вітчизняного авіабудування та схвалено Концепцію Державної цільової науково-технічної програми розвитку авіаційної промисловості на 2021-2030 роки.
  «Проект самої Програми пройшов громадське обговорення, направлений на погодження до відповідних центральних органів виконавчої влади. Прийняття Програми має стати першим кроком у подальшому розвитку галузі, адже цей документ – лише один із 17 складових Стратегії відродження вітчизняного авіабудування», – наголосив посадовець.
  Олег Уруський також повідомив учасників, що Мінстратегпром тримає на особливому контролі ситуацію навколо ДП «ХДАВП», що вже організовано та проведено ряд нарад щодо проблемних питань підприємства та опрацювання заходів з відновлення його виробничої діяльності.

  Віце-прем’єр-міністр сказав, що Міністерство вживає кроки щодо сприяння замовленню в інтересах Міноборони чотирьох літаків Ан-74.
  Він наголосив, що Україна – авіаційна держава, яка повинна виробляти не три, а десятки літаків на рік.
  «У ході дискусії також порушили питання агрегатобудування для авіаційної техніки. Це важливе й актуальне питання. Нині в Україні ми маємо весь наявний потенціал, щоб провести імпортозаміщення та випускати всі необхідні комплектуючі на вітчизняних потужностях», – сказав Олег Уруський.
  Посадовець додав, що українські авіабудівники впевнено рухаються до створення нової галузі – вертольотобудування. АТ «Мотор Січ», згідно із заявами керівництва, освоїло в Україні виробництво всіх систем вертольотів.
  Захід у Харкові проводився Асоціацією «Авіапром» та ДП «Антонов» – за участю Мінстратегпрому, Міноборони України, ДК «Укроборонпром», керівників профільних міністерств та голів профільних Комітетів Верховної Ради України, Профспілки авіабудівників України, Об’єднання організацій роботодавців авіаційної промисловості України. Нарада відбулася за підтримки Харківської облдержадміністрації.

  Віце-прем’єр-міністр Олег Уруський провів у Харкові нараду щодо розвитку авіаційної галузі