• In English
 • Роботодавці визначили потенційні ініціативи, які найкраще допоможуть долати негативні наслідки COVID-19

  Ініціатива, яка отримала найбільше позитивних оцінок за результатами опитування роботодавців, проведеного Міністерством розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України у грудні 2020 року, — це розширення можливостей застосування режиму гнучкого робочого часу. 76% респондентів оцінили її як потрібну або дуже потрібну.

  Для врегулювання цього та інших нагальних питань, пов’язаних з віддаленою роботою, Мінекономіки спільно з народними депутатами розробило відповідний законопроект. 4 лютого Верховна Рада України ухвалила закон, який уточнює поняття “гнучкого режиму роботи” та створює умови для більш ефективного використовування робочого часу.

  Серед інших ініціатив, які роботодавці потребують найбільше, — відтермінування податкових перевірок (майже 70% опитаних відзначили ініціативу як потрібну або дуже потрібну) та просування програм навчання працівників (потребують 67% опитаних).

  Крім того, більшість роботодавців підтримують створення державного фонду гарантування оплати праці працівникам у разі банкрутства роботодавця (ініціативу відзначили як потрібну або дуже потрібну 64% опитаних роботодавців). Для вирішення цього питання Мінекономіки розробило законопроект, що передбачає виплату заробітної плати працівникам у випадку неплатоспроможності роботодавця. Наразі ведуться робочі консультації із соціальними партнерами з метою підготовки документа для направлення на погодження усім зацікавленими органами влади.

  Опитування роботодавців проводилося з 4 по 24 грудня 2020 року за допомогою сервісу “Google Forms”. В опитуванні взяли участь представники 235 роботодавців.