• In English
 • Верховна Рада ухвалила законопроект про держреєстри — що зміниться
  Міністерство цифрової трансформації України, опубліковано 18 листопада 2021 року о 15:01

  Верховна Рада України в цілому прийняла законопроект №2110, який дозволить покращити стан державних реєстрів в Україні. Це допоможе оптимізувати наявні реєстри, зробити їх ефективними, а дані в них — якісними. Це наступний крок до запровадження режиму «без паперів». За проголосували 282 депутати.

  В Україні на сьогодні понад 350 державних реєстрів. Проте, на жаль, немає єдиних правил і стандартів для їх створення й функціонування. Інформація дублюється, а в інших вже давно не оновлюється. Деякі існують взагалі у вигляді Excel-таблиць або в ґуґл-документах. Про захищеність реєстрів у такому разі складно говорити. А про інформаційну взаємодію — тим більше.

  Законопроект запровадить поняття «базові реєстри». Вони міститимуть основну інформацію про українців. Наприклад, Єдиний демографічний реєстр буде першоджерелом інформації про особу — її вік, ПІБ, ідентифікаційні документи. Це поширена світова практика. Реєстри будуть поєднані між собою «Трембітою». Не потрібно приносити ксерокопії чи довідки в різні держоргани, оскільки обмін інформацією буде в електронному вигляді. Так, інформація не дублюватиметься й відрізнятиметься про одну й ту саму людину в різних держреєстрах.

  У результаті це дозволить робити держпослуги ефективними та максимально автоматизовувати їх.

  Крім того, законопроект вводить поняття адміністраторів та технічних адміністраторів держреєстрів. Це дозволить не створювати окрему технічну команду для кожного держреєстру, а ефективно використовувати наявні в державі ресурси команд розробки та підтримки реєстрів. А також підвищить ефективність використання державних коштів.

  Розроблено за участі проекту USAID/UK aid «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах/TAPAS».