• In English
 • Україна має надійну енергетичну інфраструктуру, що дозволяє стабільно забезпечувати Європу енергоресурсами, – Ярослав Демченков
  Міністерство енергетики України, опубліковано 18 листопада 2021 року о 15:17

  Про це заявив заступник Міністра енергетики з питань європейської інтеграції Ярослав Демченков під час виступу на Міжнародному форумі інфраструктури та транспорту.

  «Україна запропонувала Європі спільно створювати нові інструменти, які усунуть можливості шантажу та маніпулювання на енергетичному ринку. Такі інструменти забезпечать диверсифікацію постачання енергоресурсів, зокрема газу, та надійні умови для маневрування», - сказав Ярослав Демченков.

  Заступник Міністра підкреслив, що наразі важливо забезпечити повну інтеграцію українських енергетичних ринків із загальноєвропейськими.

  «Газотранстпортна система України – єдиний надійний маршрут, який не контролюється «Газпромом». Заміна цього маршруту може привести до дефіциту газу в країнах на південь і схід від хабу в Баумгартені (Італія, Австрія, Словаччина, Україна, Польща та Балканські країни). Тому ми запропонували нашим європейським партнерам створення газового фонду для формування спеціальних запасів газу та для хеджування нестабільності цін за рахунок доступу до резервів газу», - повідомив Ярослав Демченков.

  «Ми солідарні з Європою в плануванні безпечного енергетичного майбутнього регіону», - наголосив заступник Міністра.